یک مقام بلند پایه سازمان ملل گفت که رژیم صهیونیستی برای پذیرش پیمان منع آزمایش های هسته ای اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «آسوشیتدپرس»، «لاسینا زربو» رئیس نهاد تعیین شده در سازمان ملل متحد برای این پیمان، در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل از اعلام امادگی اتل آویو برای پذیرش پیمان «سی تی بی تی» مبنی بر منع آزمایش های هسته ای خبر داد.

وی تصریح کرد: نخست وزیر اسرائیل اظهار داشت که اکنون مسئله ای که مطرح است مربوط به «زمان» تصویب این پیمان است و نه «چرایی» این پیمان.

زربو افزود: پذیرش این پیمان توسط اسرائیل، به هموار کردن راه برای ایجاد منطقه عاری از آزمایش های هسته ای در خاورمیانه کمک خواهد کرد.

لازم به ذکر است که نتانیاهو اولین نخست وزیر اسرائیل است که بعد از دیدار با متخصصین سازمان عدم منع آزمایش هسته ای و همچنین متخصصین اسرائیلی برای پذیرش پیمان سی تی بی تی اعلام آمادگی کرده است.

رئیس سازمان منع آزمایش‌های هسته‌ای گفت: نتانیاهو مشخص نکرد که کابینه اسرائیل در چه تاریخی این معاهده را خواهد پذیرفت، اما افزود که این شیوه در دیپلماسی بین‌المللی عادی است.

گفتنی است که هرچند رژیم صهیونیستی هیچگاه در مورد قابلیت‌ها و برنامه‌های هسته‌ای خود اظهار نظر نمی‌کند ولی تنها کشور صاحب سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه تلقی می‌شود.

پذیرش این پیمان توسط رژیم صهیونیستی آن را به مرحله اجرا شدن نزدیک تر می کند. به گونه ای که تنها هفت کشور از ۴۴ کشوری که پذیرش آنان برای به اجرا درآمدن این پیمان الزامی است، باقی می مانند.