نماینده سوریه در سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواست که کشورهای حامی تروریسم را بازخواست کند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواست که کشورهای حامی تروریسم را بازخواست کند و دست نیافتن گروه های تروریستی به سلاح های کشتار جمعی را تضمین کند.

وی افزود: سوریه تاکنون با ارسال دهها نامه رسمی به دبیر کل سازمان ملل متحد و شورای امنیت که در آن به اقدامات برخی کشورهای حامی تروریسم در سوریه به ویژه ترکیه و عربستان سعودی اشاره شده است، اقداماتی از قبیل ارسال سلاح و مواد شیمیایی به گروه های تروریستی در سوریه که طی ۴ سال گذشته صورت گرفته است.

بشار الجعفری در ادامه گفت: برخی کشورهای عضو شورای امنیت و خارج از این شورا گوش خود را به روی هشدارهای سوریه و درخواست مکرر آن مبنی بر پایبندی به قطعنامه ۱۵۴۰ و نادیده گرفتن قطعنامه ۲۱۱۸ بسته اند. قطعنامه ۲۱۱۸ از کشورهای عضو شورای امنیت می خواهد که مانع از حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه های تروریستی شوند گروه هایی که تلاش می کنند به سلاح های شیمیایی، هسته ای و بیولوژیک دست یابند.

گفتنی است شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۴ قطعنامه ای صادر کرد که به موجب آن تمامی کشورها باید برای جلوگیری از انتشار سلاح های کشتار جمعی و ارسال آنها برای طرف های غیر دولتی به ویژه در زمینه های تروریستی تلاش کنند.