فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه اگر امنیت باشد مردم ما در رفاه و آسایش هستند و ما شاهد پیشرفت خواهیم بود، گفت: اگر امنیت نباشد هیچ اقدام و پیشرفتی در کشور نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ امیر دریادار حبیب‌ الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در محفل انس با قرآن که در مسجد ولیعصر(عج) مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(نداجا) برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه اصلی نیروهای مسلح دفاع از مرزهای کشور و تامین امنیت است که این وظیفه توسط ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج و… انجام می‌گیرد و امنیت در داخل کشور و مرزها برقرار می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر امنیت باشد مردم ما در رفاه و آسایش هستند و ما شاهد پیشرفت خواهیم بود، افزود: اگر امنیت نباشد هیچ اقدام و پیشرفتی در کشور نیست بر این اساس ارزش کار نیروهای مسلح بسیار بالاست که موجب برقراری امنیت می‌شوند.

دریادار سیاری با اشاره به فرمایش فرمانده کل قوا مبنی بر اینکه «ما برای اینکه ماموریت انجام دهیم نیاز به دو کار، آمادگی نظامی و ارتقای سطح معنویت داریم»، گفت: آمادگی نظامی به آمادگی آموزشی، ساماندهی نیروی انسانی، تجهیزات نظامی، تمرین و رزمایش بستگی دارد، برای ارتقای معنویت هم باید از فرصت ماه مبارک رمضان بهره‌مند شویم و در ماه خدا به خودسازی بپردازیم تا بتوانیم ایمان و معنویت را تقویت کنیم که تحقق این امر وظیفه‌ سنگینی بر دوش نیروهای مسلح و به ویژه قشر جوان است.

فرمانده نداجا با تاکید بر اینکه تغییر سبک زندگی آسیب جدی است که قشر جوان ما را تهدید می‌کند، تصریح کرد: آسیب تغییر سبک زندگی که بسیار مورد تاکید مقام معظم رهبری است، شامل تغییراتی است که در زندگی ما بوجود آمده و می‌آید.

وی ادامه داد: تهاجم فرهنگی، شبیه خون فرهنگی و جنگ نرم به دنبال این است تا فرهنگ غرب را بر فرهنگ ما حاکم کند تا ما فرهنگ اصیل اسلامی خود را فراموش کنیم و فرهنگ غربی را انجام دهیم؛ دشمن تمام توان خود را در این راستا به کار گرفته است لذا ما باید ضمن دفاع از فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی، بتوانیم این فرهنگ را صادر کنیم و نباید بگذاریم فرهنگ ما تحت تاثیر فرهنگ غربی قرار گیرد.

دریادار سیاری بیان کرد: در عرصه جنگ نرم فرهنگ غربی مانند موریانه در فرهنگ ما رسوخ می‌کند زیرا هدف دشمن این است که کم کم بر فکر و ذهن جوانان تسلط یابد تا باورهای آنان نظیر محرم و نامحرم، احترام به والدین، حجاب، توسل به ائمه و… را کم‌رنگ کند لذا وقتی باورها تغییر کند، اعمال نیز تغییر می‌کند و به این صورت جوانان در خط دشمن حرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه دشمن با استراتژی قورباغه‌ای سعی دارد به صورت کم کم سبک زندگی اسلامی را تغییر دهد، تاکید کرد: جوانان؛ در زندگی کردن دقت کنید و ضمن دفاع از سبک زندگی اسلامی، بصیرت دینی داشته باشید تا فرهنگ خود را به دنیا ارائه دهید؛ ما باید خود الگو باشیم زیرا دنیا تشنه فراگرفتن فرهنگ ماست.

فرمانده نداجا با تاکید بر اینکه خانواده‌ها سربازان خط مقدم جنگ نرم هستند، خاطرنشان کرد: راه‌حل دفاع و حمله در بحث فرهنگ این است که ابتدا در آموزه‌های قرآن تدبر و سپس به آنها عمل کنیم و خانواده‌ها با هوشیاری جوانان را به این مسیر هدایت کنند.