مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان از برگزاری دوره آموزش تخصصی مدیران حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان با موضوع تبیین مبانی تربیت اسلامی بر مبنای تفسیر المیزان خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حریزاوی با اشاره به دوره آموزش تخصصی مدیران حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان با موضوع تبیین مبانی تربیت اسلامی بر مبنای تفسیر المیزان افزود: این دوره به مدت ۱۰ روز در مشهد مقدس برگزار می شود.

وی افزود: در این سلسله نشست‌ها که به عنوان سومین دوره آموزشی مدیران حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان و با حمایت برخی از مراجع معظم تقلید، برگزار می شود، علاوه بر تعمیق مبانی تربیت اسلامی بر مبنای تفسیر قرآن، گسترش رویکرد تربیت انقلابی در سه محور کلی حوزه انقلابی، دانشگاه اسلامی، علم دینی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان افزود: تطبیق مفاهیم تربیتی و نسبت آن با نوع خلاء های معرفتی و آسیب های موجود در فضاهای دانشگاهی، بررسی لوازم معرفتی و اخلاقی حضور روحانیون مجاهد و انقلابی در عرصه دانشگاه ها و هویت تخصصی مدیران حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان به عنوان راهبران فرهنگی – تربیتی در محیط های دانشگاهی از دیگر اهداف این دوره آموزشی است.

حجت الاسلام حریزاوی با تاکید بر نقش خانواده مدیران در ماموریت تبلیغی آنان نیز گفت : در کنار این دوره های آموزشی، جلسات علمی با موضوعاتی مانند همسر داری و تربیت فرزند ویژه همسران روحانیون نیز به صورت همزمان تشکیل می شود.

وی ادامه داد: همچنین بررسی وضعیت اداری، فرهنگی و آموزشی هر کدام از مراکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در سطح کشور نیز در نشست های مشترک مدیران از دیگر موضوعات این نشست ها تعیین شده است.