مدیر کل تبلیغات اسلامی تهران ضمن تبریک میلاد کریم آل طه،‌اذعان کرد: امام حسن (ع) همواره آماده مجاهدت در راه خدا بود و در مقابل دشمنان نرمشی نشان نداد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام نصیر نیک نژاد، مدیر کل تبلیغات اسلامی تهران با تبریک و تهنیت سالروز ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) به بیان کمالات آن حضرت پرداخت.

نیک نژاد، گفت: امام حسن(ع) در فضایل انسانی یادگار پدر و نمونه کامل جد بزرگوار خود بود. سه نوبت دارایی اش را با خدا تقسیم کرد و دو نوبت از تمام مال خود برای خدا گذشت. هر که او را می دید، به دیده اش بزرگ می آمد و هر دوست یا دشمنی که سخن یا خطبه او را می شنید، درنگ می کرد تا او سخن خود را تمام کند و خطبه اش را به پایان برد.

وی، با بیان این مطلب که امام حسن (ع) به شهادت تاریخ، در راه پیشرفت اسلام از هیچ گونه جانبازی دریغ نمی ورزید و همواره آماده مجاهدت در راه خدا بود، تصریح کرد: ایشان در جنگ جمل در رکاب پدر خود امیر مؤمنان علی(ع) در خط مقدم جبهه جنگید و از یاران دلاور و شجاع علی سبقت می گرفت، در جنگ صفین نیز در بسیج عمومی نیروها و گسیل داشتن ارتش امام علی علیه السلام برای جنگ با سپاه معاویه، نقش مهمی بر عهده داشت.

حجت‌الاسلام نیک نژاد، با اشاره به گوشه هایی از سیره سیاسی امام مجتبی (ع) اظهار داشت: آن حضرت هرگز در بیان حق و دفاع از حریم اسلام نرمش نشان نمی داد، علناً از اعمال ضد اسلامی معاویه انتقاد می کرد و سوابق زشت و ننگین او را بی پروا فاش می ساخت. مناظرات و احتجاجهای مهیج و کوبنده حضرت مجتبی (ع) با معاویه و مزدوران و طرفداران او نظیر عمرو عاص، ولید بن عقبه، مغیره بن شعبه، و مروان حکم، شاهد این معناست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، ‌ در ادامه سخنان خود، به صفات ممتاز پیشوای دوم شیعیان همچون علم، تقوا، زهد و عبادت، بذل و بخشش، دستگیری از بیچارگان و درماندگان عصر خود، اشاره کرد و افزود: وجود گرامی آن حضرت پناهگاه مستمندان و تهیدستان و نقطه امید درماندگان بود. هیچ فقیری از در خانه آن حضرت دست خالی برنمی گشت. هیچ آزرده دلی شرح پریشانی خود را نزد آن بزرگوار بازگو نمی کرد، جز آنکه مرهمی بر دل آزرده او نهاده می شد که در همه اینها درس هایی برای شیعیان و محبان آن حضرت نهفته است.

وی، در پایان سخنان خود از شبکه تبلیغی، خطبا و کارشناسان حوزه دین خواست تا از فرصت ماه مبارک رمضان، حضور گسترده مردم در مراسم های دینی و جشن های ولادت امام حسن(ع) جهت معرفت افزایی نسبت به اهل بیت پیامبر به بهترین شکل، بهره برداری کنند.

گفتنی است، سخنان حجت‌الاسلام نیک نژاد، دوشنبه ۳۱ خرداد جاری ایراد شد.