رسانه های خبری اعلام کردند که نبیل العربی رئیس اتحادیه عرب در سخنانی وقوع انفجار تروریستی در مرزهای شمال شرقی اردن را محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری الیوم السابع، «نبیل العربی» رئیس اتحادیه عرب در تماسی تلفنی با «ناصر جوده» وزیر خارجه اردن، حمله تروریستی در شمال شرق اردن را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش نبیل العربی در این تماس همچنین مراتب تسلیت خود را به «عبدالله دوم» پادشاه اردن و مردم این کشور اعلام کرد و شفای عاجل مجروحان این حادثه را از خداوند درخواست کرد.

در همین راستا یکی از فرماندهان ستاد کل نیروهای مسلح اردن که خواست نامش فاش نشود، در سخنانی در این رابطه اظهار داشت: این اقدام تروریستی در نزدیکی مرزهای شمال شرقی اردن و در اطراف اردوگاه پناهندگان سوری در منطقه الرقبان رخ داد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در پی وقوع این حادثه ۷ نفر از سربازان مرزی جان خود را از دست دادند و همچنین ۱۴ نفر دیگر از نیروهای مسلح و دستگاه های امنیتی نیز زخمی شدند.

پس از وقوع این حادثه «عبدالله دوم» پادشاه اردن با حضور در محل وقوع حادثه به بررسی ابعاد مختلف این حادثه پرداخت.

شایان ذکر است تروریست ها از مرزهای اردن برای عبور به سمت سوریه استفاده می کنند و دولت اردن هیچ گونه ممانعتی از ورود تروریست ها به سوریه از طریق مرزهای این کشور نمی کند.