همدان – فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) همدان با بیان اینکه تمام تلاش دشمنان، گرفتن نسل جوان از جامعه اسلامی است، گفت: دشمنان برای تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و غارت فرهنگی برنامه‌ریزی کرده‌ اند.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار غلامعلی ابوحمزه ظهر سه شنبه در مراسم افتتاحیه طرح جوانه‌های صالحین سپاه انصارالحسین (ع) همدان این طرح را زمینه ساز رشد و تعالی جوانان و نوجوانان استان عنوان و بیان کرد: باید از ظرفیت‌های موجود برای رشد و تربیت دینی افراد استفاده کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام برای تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و غارت فرهنگی برنامه‌ریزی کرده‌ و هزینه کلان می دهند، گفت: عمده جامعه آماری دشمنان در کشور جوانان و نوجوانان هستند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان با بیان اینکه بر اساس تحلیل دشمنان حدود ۵۰ درصد جمعیت کشور را جوانان و نوجوانان زیر ۳۰ سال تشکیل می دهند، عنوان کرد: از دشمنان فرامنطقه‌ای و در رأس آنها اسرائیل و آمریکا واهمه نداریم چراکه هر بار دشمنان قصد ایجاد ناامنی داشته اند موفق نشده اند و مردم منسجم‌ و متحد در مقابل دشمنان ایستادگی کرده‌اند.

برنامه ریزی دشمنان برای ایجاد مفاسد در فضا‌ی مجازی

سردار ابوحمزه به برنامه ریزی دشمنان برای ایجاد مفاسد در فضا‌ی مجازی اشاره کرد و گفت: تمام تلاش دشمنان، گرفتن نسل جوان از جامعه اسلامی است و حرکت دشمنان برای این کار از طریق ایجاد تغییر در اعتقادات، رفتار و الگو‌هاست.

وی با بیان اینکه در عرصه فرهنگی بهترین دفاع، تهاجم است، گفت: در عرصه فرهنگی باید تهاجمی وسیع، ‌منطقی، با برنامه و متناسب با جامعه آماری که دشمنان آن را هدف قرار داده‌اند مد نظر باشد.

ابوحمزه فلسفه وجودی جوانه‌های صالحین در استان را برگرفته از چنین فلسفه‌ای دانست و با بیان اینکه ایجاد شور و نشاط معنوی از پیامد‌های جوانه‌های صالحین است، گفت: ارتقا دانش معرفتی، شناسایی و جذب افراد مستعد به منظور عضویت در بسیج، ایجاد انسجام در حلقه‌های تربیتی صالحین و هویت‌بخشی به سازمان حلقه‌ها از اهداف اجرای طرح جوانه‌های صالحین است.

فعالیت ۸۰۰۰ حلقه صالحین در استان همدان

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان از فعالیت ۸۰۰۰ حلقه صالحین در استان همدان خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته ۳۰ هزار نفر در طرح جوانه‌های صالحین استان همدان شرکت کردند که امسال برای حضور ۵۰ هزار نفر در این طرح برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه طرح جوانه‌های صالحین جوانان و نوجوانان را به بسیج وصل می کند، گفت: جوانه‌های صالحین با تنوع برنامه‌ها باید بر حفظ و انسجام نیرو‌ها اثر داشته باشند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان ارائه الگوی مناسب در پر کردن اوقات فراغت را از دیگر اهداف اجرای طرح جوانه‌های صالحین برشمرد و عنوان کرد: برنامه‌های درنظرگرفته شده متناسب با فرهنگ اسلامی انقلابی است چراکه در دو سال اخیر نیز رهبر معظم انقلاب روی انقلابی ماندن، ‌ انقلابی فکر کردن، انقلابی عمل کردن و انقلابی رفتار کردن تأکید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۳۷۰ پایگاه مقاومت خواهران و برادران برای طرح جوانه های صالحین فعالیت داشتند، گفت: امسال اجرای این طرح در دو نوبت در سال جاری انجام می شود و نوبت اول این طرح از امروز تا ۲۸ شهریورماه و مرحله دوم طرح از ۳۱ شهریورماه همزمان با ایام دفاع مقدس تا ۱۲ اسفندماه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) ادامه دارد.

برنامه‌ها در جوانه‌های صالحین به صورت رایگان اجرا می‌شود

سردار ابوحمزه با بیان اینکه برنامه‌ها در جوانه‌های صالحین به صورت رایگان اجرا می‌شود، افزود: ایجاد گفتمان در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی، بازدید از مراکز و برنامه‌های سپاه و بسیج در راستای اقتصاد مقاومتی، برگزاری کلاس‌های مختلف مهارت آموزی، برنامه‌های ورزشی و تفریحی و برگزاری مسابقات مختلف از جمله برنامه‌هاست.

وی تعداد پایگاه‌های جوانه‌های صالحین استان همدان را ۶۳۲ پایگاه اعلام و عنوان کرد: ۴۰۴ پایگاه در بخش برادران و ۲۲۸ پایگاه در حوزه خواهران جوانه‌های صالحین را اجرا می‌کنند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان با بیان اینکه جوانه‌های صالحین زمینه پاسخگویی به ابهامات و سئوالات در حد توان را برای جوانان و نوجوانان فراهم می‌کند، گفت: سایت‌ها و شبکه‌ها در فضای مجازی هر روز صد‌ها شبهه در ذهن جوانان ایجاد می‌کنند.