سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد: این گروه ۲۷ مسافر را در حوالی شهر «گرشک» ولایت هلمند افغانستان ربوده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری «افق»، «یوسف احمدی» سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد اعضای طالبان ۲۷ نفر را از سه خودرو در شهر «گرشک» ولایت هلمند افغانستان ربوده است.

وی در ادامه افزوده است: این افراد براساس گزارش نیروهای اطلاعاتی طالبان بازداشت شده اند که با نیروهای امنیتی افغانستان همکاری دارند و تحقیقات از آنها جریان دارد. در صورت اثبات جرم، این افراد طبق قانون مجازات می شوند.

گروه‌طالبان از یک ماه پیش مسافران را هنگام مسافرت از بزرگ راههای افغانستان از خودرور پیاده می‌کند و تا حال این گروه دو بار مسافران را در ولایت «قندوز» و یک بار در ولایت غزنی از خودرو پیاده نموده است.

تاکنون بیشتر از ۲۰ مسافر را به اتهام ارتباط با دولت و ارگان‌های امنیتی افغانستان به قتل رسانده است و از سرنوشت تعدادی از مسافران ربوده شده هنوز خبری در دست نیست.

این آدم ربایی طالبان نگرانی‌های شدید را در میان مردم به وجود آورده است. هفته گذشته در رابطه با قتل مسافران و آدم ربایی در ولایت قندوز تظاهراتی با شرکت صدها تن در کابل و ولایت‌های دیگر افغانستان برگزار شد و معترضین از دولت خواستند که امنیت جاده ها و جان شهروندان را تامین کنند.

صبح امروز مقامات ولایت «هلمند» تایید کردند که مسافران سه خودرو از نواحی اطراف شهر «گرشک» این ولایت توسط طالبان ربوده شده اند.

«عمر زواک» سخنگوی والی هلمند گفته است این مسافران از نواحی شهر «گرشک» ربوده شده اند و نیروهای امنیتی افغانستان در تلاش هستند که این مسافران ربوده شده را دست طالبان آزاد کنند.