دو کارشناس نظامی در سخنانی در رابطه با اوضاع ملتهب اردن و وقوع انفجار تروریستی در شمال این کشور اعلام کردند که این اقدام در راستای کشاندن اردن به جنگی جانبی نیست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، دو کارشناس نظامی اردن در سخنانی اعلام کردند که حمله تروریستی که شمال شرق این کشور را هدف قرار داد و در پی آن نزدیک ۲۰ نیروی امنیتی کشته و زخمی شدند، بعید است که در صدد کشاندن اردن به درگیری جانبی باشد.

بر اساس این گزارش «فایز الدویری» یکی از این کارشناسان در همین رابطه اظهار داشت که این موضوع با کشاندن اردن به جنگی جانبی برای کاهش یافتن فشار بر داعش ارتباط ندارد اما اردن به دلیل اینکه عضوی از ائتلاف موسوم به ضد داعش است، مانند دیگران هدف قرار می گیرد.

وی در ادامه سخنان خود در این راستا افزود: داعش از هر فرصت سوخته ای برای اجرای نقشه های خود به منظور آسیب رساندن به امنیت کشورها استفاده می کند. بنابراین اردن باید میزان هوشیاری و آمادگی خود را افزایش دهد.

از سوی دیگر «مأمون ابوأنوار» یکی دیگر از این کارشناسان نیز گفت: طبیعی است که در میان شمار بسیاری از پناهندگان حاضر در منطقه الرقبان، برخی افراد خرابکار باشند که اقدام به بمب گذاری خودرو کنند.

وی در ادامه سخنان خود در رابطه با واکنش دولت اردن به عملیات تروریستی در الرقبان نیز گفت: اردن به این اقدام جواب خواهد داد و سرکردگان و مراکز اصلی داعش را هدف قرار خواهد داد. همچنین باید برای بازداشتن آنها، از ادامه اقدامات تروریستی جلوگیری کرد.

لازم به ذکر است در پی وقوع حادثه تروریستی در شمال شرق مرزهای اردن، ۷ نفر از نیروهای گارد مرزی جان خود را از دست دادند و همچنین ۱۴ نفر دیگر از نیروهای مسلح و دستگاه های امنیتی نیز زخمی شدند.