یک منبع کرد سوری فاش کرد که گروه تروریستی داعش با یورش به روستاهای مناطق بخش الشهباء در حومه شهر حلب تاکنون ۷۰۰ نفر از اهالی این مناطق را بازداشت کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سایت العهد، عناصر داعش بازداشت غیرنظامیان را از ۱۶ ماه جاری میلادی در مناطق بخش الشهباء آغاز کردند و تاکنون به ۱۱ روستا در این بخش یورش برده و نزدیک به ۷۰۰ نفر را بازداشت کرده اند که این روند همچنان ادامه دارد.

برپایه این گزارش، ۹۶ نفر در روستای شاوی، ۱۰۷ نفر در روستای عرب ویران، ۳۷ نفر در روستای سور صنباط، شش نفر در روستای کعیبه، ۲۷ نفر در روستای تل جرجی، یک نفر در روستای قعر کلبین، ۸۶ نفر در روستای الغندوره، یک نفر در روستای نعمان، ۴ نفر در روستای قباسین، ۷۴ نفر در روستای کاوکلی و ۱۴۳ نفر در روستای العریمه بازداشت شدند.

در این عملیات شماری از زنان و کودکان در کنار مردان و جوانان بازداشت شدند. عناصر داعش شش نفر را نیز کشته و ۱۱ نفر دیگر را زخمی کردند.

براساس این گزارش، داعش خروج مردم از خانه ها را ممنوع کرده و براساس اطلاعات تایید شده، درحال تفتیش و بازرسی خانه ها در روستای الراعی برای جمع کردن دستگاههای تلفن و گیرنده های تلویزیونی به هدف قطع ارتباط اهالی با جهان خارج است.

اهالی می گویند که داعش از بازداشت شدگان غیرنظامی به عنوان سپر انسانی در خطوط نبرد با نیروهای