زنجان – مرجع عالیقدر شیعه گفت: مسائل اقتصادی ارتباط مستقیمی با مقولات فرهنگی مردم دارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از صداوسیمای مرکز زنجان، آیت‌ الله‌ العظمی سید محمد حسینی زنجانی در دیدار مدیرکل و اعضا شورای معاونان صداوسیمای مرکز زنجان با تقدیر از عملکرد رسانه استانی افزود: با نگاه به برنامه‌های صداوسیما روشن است که مدیران و کارکنان این نهاد فرهنگی وظایف خود را به خوبی انجام داده‌اند.

وی با یادآوری تهدیدات دشمن در جبهه جنگ نرم خواستار توجه و مراقبت مسئولان ذی‌ربط در حوزه رسانه‌های مجازی شد.

آیت‌الله‌العظمی حسینی زنجانی، توجه به مقوله اقتصاد و معاش مردم را ضروری و مهم ارزیابی و تصریح کرد: مسائل اقتصادی ارتباط مستقیمی با مقولات فرهنگی مردم دارد و باید به مقوله‌هایی مانند ازدواج و اشتغال جوانان توجه جدی و فوری صورت گیرد.

وی انعکاس واقعیت‌های جامعه توسط صداوسیما را عامل جلب نظر مسئولان به مشکلات و معضلات اجتماعی دانست و اضافه کرد: وظایف سازمان صداوسیما گسترده، پیچیده و پرحجم است و سایر نهادها باید در این راه یاریگر رسانه ملی باشند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان نیز در این دیدار ضمن تبریک سالروز میلاد مسعود کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی (ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات از همکاری این مرجع عالیقدر با رسانه استانی در برنامه‌های مختلف به‌ویژه برنامه‌های مرتبط با ماه مبارک رمضان قدردانی کرد.

مرتضی صفری با اشاره به صبغه مذهبی و دین‌محور شبکه اشراق، تصریح کرد: صداوسیمای مرکز زنجان همواره در جمع مراکز پیشتاز سازمان در تولید برنامه‌هایی با محور دین و اخلاق است و تلاش جهت جذب مخاطب نیز بر همین اساس است.

وی با اشاره به تأثیر مثبت به موضوعات دینی و مذهبی در جذب مخاطب بیشتر، میزان مخاطبان شبکه اشراق را ۷۵ درصد و بالاتر از میانگین کشوری اعلام کرد و افزود: استان زنجان به لحاظ بینندگان شبکه‌های ماهواره‌ای نیز در بین سه استانی است که کمترین استقبال را از این شبکه‌ها رادارند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان، محوریت برنامه‌های شبکه را علاوه بر دین و اخلاق، پرداخت به فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد و افزود: در این راستا برنامه‌ای به نام پلاک برای سه‌هزار شهید استان در دست تولید است که تاکنون ۱۵۰۰ قسمت از این برنامه تهیه و پخش‌شده و در آینده نزدیک نیز برای باقی‌مانده شهدای استان انجام خواهد شد.

صفری در ادامه با اشاره به شبکه‌های نوظهور مجازی و تأثیرات مخرب آن بر بنیان خانواده‌ها، گفت: امروز خانواده‌ها هنوز به‌طور کامل با آثار مخرب شبکه‌های مجازی آشنا نیستند و در این زمینه باید توجه بیشتری صورت گیرد.

وی یکی دیگر از رسالت‌های رسانه استانی را انعکاس مشکلات مردمی اعلام کرد و افزود: صداوسیما همواره سعی دارد مشکلات و کاستی‌های مردم استان را با در نظر گرفتن مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی به شکل مطلوبی به مسئولان استانی و کشوری منعکس کند.