به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در ونزوئلا «رساله حقوق امام سجاد (ع)» به زبان اسپانیولی چاپ و منتشر شد.

به گزارش پرس شیعه؛ کتاب «رساله حقوق امام سجاد(ع)» با عنوان اسپانیولی«Tratado de derecho Risalat al – huquq» از سوی مؤسسه انتشارات گالاک (Editorial Galac) به زیور طبع آراسته شده است.

این کتاب دو زبانه (عربی و اسپانیولی) در قالب ۸۲ صفحه در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه منتشر شده و از مقدمه‌ای در ۴ صفحه مجزا برخوردار است که در آن به طور اجمالی به زندگانی امام سجاد(ع) و سیره و اندیشه سیاسی آن امام بزرگوار، اشاره شده است.

مترجم این اثر فرهنگی از زبان عربی به اسپانیولی «خواکین رودریگزبارگاس» از مترجمان مشهور آثار ایرانی و اسلامی در اسپانیاست و با توجه به کمبود منابع در حوزه منابع اصیل و غنی اسلامی و شیعی در منطقه آمریکای لاتین به نظر می‌رسد چاپ و انتشار این کتاب مورد استقبال خوب علاقه‌مندان قرار گیرد.

امید است، انتشار این اثر گران‌سنگ، گام مفید و مؤثری برای شروع ترجمه و انتشار متون و منابع اصیل شیعی و اسلامی در این حوزه تمدنی و پُر مخاطب جهان باشد.

بنابر اعلام این خبر، رایزنی فرهنگی ایران در ونزوئلا فرهنگی سال گذشته نیز با همکاری یکی از ناشرین بومی معتبر ونزوئلا به انتشار کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»(قصه‌های ایرانی برای بچه‌های آمریکای لاتینی) و «نامه امام علی(ع) به مالک اشتر» با عنوان «اندرزنامه‌ای برای یک حکومت مطلوب» مبادرت ورزید.