گروه تروریستی داعش در ۶ روز گذشته بیش از ۸۰۰ تن از اهالی حومه حلب را که اغلب آنها کرد هستند، ربوده است.

به گزارش پرس شیعه؛ قرار است گروه تکفیری داعش برای مقابله با «نیروهای دموکرات سوریه» از افراد ربوده شده به عنوان سپر انسانی استفاده کند.

گروه «ثوار ارفاد» که بیشتر اعضای آن از اعراب شبه‌نظامی مسلح در منطقه تل رفعت هستند، برای مقابله با گروه داعش به نیروهای دموکرات سوریه که اغلب‌شان کرد هستند، پیوسته‌اند.

در همین راستا، احمد حسو اعرج، نماینده جناح سیاسی شورای دموکرات سوریه اعلام کرد تعداد نظامیان گروه ثوار ارفاد بیش از ۲۰۰ جنگجو است که تنها ۷ تن از آنان کُرد و بقیه از اعراب تل رفعت هستند.

دموکرات‌های سوریه اوایل ماه جاری حمله نظامی گسترده‌ای را برای بازپس‌گیری مناطق تحت کنترل گروه تروریستی داعش در حومه حلب آغاز کردند.

طبق گزارش فرانس پرس، حدود ۳۰ هزار جنگجوی نیروهای دموکرات سوریه در مبارزه علیه داعش شرکت می‌کنند که حداقل ۶ هزار تن از آنان عرب هستند.
گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه، ائتلافی از نیروهای سیاسی و نظامی کُرد، عرب، آشوری، ارمنی و ترکمن است که در خلال جنگ سوریه تشکیل شده ‌است و علیه داعش می‌جنگد.

این تحولات در حالی رخ داده‌اند که ارتش سوریه مواضع تروریست‌های مسلح در منطقه بریج در حومه شمالی حلب را در پی درگیری‌های شدید نابود کرده است.

به گزارش سایت سوریه الان، نیروهای ارتش این کشور یک خودروی زرهی وابسته به گروه تروریستی جیش الفتح را در جنوب منطقه خلصه در حومه جنوبی حلب به همراه سرنشینان آن از بین بردند.

در همین حال خبرگزاری سانا از کنترل نیروهای ارتش سوریه بر منطقه بحاریه و مزارع اطراف آن درحومه دمشق و وارد کردن خسارات سنگین به تروریست‌های مسلح خبر داد.

سوریه از سال ۲۰۱۱ (۱۳۸۹) صحنه ناآرامی‌های مرگبار است.

براساس گزارش مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه که در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ منتشر شد، حدود ۴۷۰ هزار نفر از مردم سوریه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جریان این ناآرامی‌ها کشته و بیش از ۱٫۹ میلیون نفر زخمی شده‌اند.

در جنگ پنج ساله سوریه میلیون‌ها نفر نیز در داخل و خارج از این کشور جنگ زده آواره شده‌اند.