رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی به شراکت رژیم صهیونیستی در جنگ ضد یمن اشاره کرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از المسیره، عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: سند شرف با هدف تحکیم جبهه داخلی و دادن نقش زیبنده به قبیله است.

وی افزود: اسرائیل شریک در جنگ ضد یمن است و دشمنی آن آشکار است. جماعت نتانیاهو شریکان در جنگ ضد یمن هستند. مشکلات آنها با این است که ما بر مواضع ایمانی خود اصرار داریم. حمله به یمن جز به این دلیل انجام نشد که یمنی‌ها حاضر به همراهی با پروژه آنها نشدند؛ نشست ورشو نشان داد آنها می‌خواهند یمن کجا باشد. خدا نخواست که ملت ما خادم آمریکا و اسرائیل باشد؛ تمام این کینه‌ها علیه ملت یمن به خاطر موضع وفادارانه آن به مسائل امت است؛ مشکل آنها با ما در رویکرد آزادانه، مستقل و مسئولانه ماست. مشکل آنها با ما این است که ما بر مواضع خود که برخاسته از هویت ایمانی است، اصرار داریم.

الحوثی تاکید کرد: نشست ورشو اعلام عادی سازی و شراکت با دشمن صهیونیست بود. عادی سازی و رابطه با اشغالگران به مفهوم به رسمیت شناختن دشمن به عنوان اشغالگر است. اشغال هر کشور جهان اسلام هدف قرار دادن امت اسلامی است. رابطه با اسرائیل در واقع دشمنی با هر طرفی است که با اشغالگران دشمن است.

وی افزود: مواضع خصمانه ضد حزب الله و مقاومت فلسطین و هجمه‌های رسانه‌ای نتیجه روابط با اسرائیل است. رابطه با اسرائیل در حمایت از طرح‌های اسرائیلی و آمریکا در منطقه ظاهر شده است.

بیشتر بخوانید.....
حمله بالستیکی یمن به پایگاه نظامی عربستان

الحوثی بیان کرد: واشنگتن و تل آویو برای تقویت سیطره خود از طریق مزدوران و توطئه علیه امت اسلامی برنامه دارند. اسرائیل شریک در جنگ یمن است و عداوت آن در رسانه‌های آنها هویداست.