یکی از مقام‌ های ارشد سازمان ملل متحد از اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه و بویژه سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم انتقاد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه العهد، «آداما دیانگ» مشاور ویژه سازمان ملل متحد در امور پیشگری از نسل کشی به شدت از سرکوب شهروندان بحرینی توسط رژیم آل خلیفه و بویژه سلب تابعیت آیت الله «عیسی قاسم» رهبر شیعیان این کشور انتقاد کرد.

وی در بیانیه ای اظهار داشت که تصمیم سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم اعتراضات جدیدی را در پی داشته است که بیم آن می رود این اعتراضات به افزایش تنش در روزهای آینده منجر گردد.

مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور پیشگیری از نسل کشی همچنین رژیم بحرینی را به تضمین تجمع مسالمت آمیز و احترام به تعهدات خود درباره قوانین بین المللی مرتبط با حقوق بشر فراخواند.

دیانگ با بیان اینکه سرکوب به اعتراضات پایان نخواهد داد بلکه آن را افزایش می دهد مقامات بحرینی را به آرام سازی اوضاع فراخوانده و از تمام طیف های جامعه بحرین خواست خویشتنداری کنند.

وی همچنین تصریح کرد که بحرین و تمام منطقه با لحظه حساسی مواجه هستند.

لازم به ذکر است که وزارت کشور بحرین روز دوشنبه با متهم کردن شیخ «عیسی احمد قاسم» به تبلیغ طائفی‌گری و فتنه‌ انگیزی در بحرین اعلام کرد که تابعیت وی را لغو کرده است.