نماینده ویژه اوباما در امور افغانستان و پاکستان گفت: با ابراز تمایل ایران و هند این دو کشور در مذاکرات صلح افغانستان شرکت خواهند داشت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «داون نیوز»، «ریچارد اولسون» نماینده ویژه اوباما در امور افغانستان و پاکستان گفت: پاکستان در مذاکرات صلح افغانستان نقش فعالی خواهد داشت. ایران و هند نیز خواستار نقش آفرینی خود در مذاکرات صلح افغانستان شده اند و در مذاکرات صلح حضور خواهند داشت.

وی در ادامه افزود: کشته شدن «ملا اختر منصور» رهبر سابق طالبان در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی و نیز افزایش اختیارات نیروهای آمریکایی در افغانستان نشانه عدم علاقه مندی واشنگتن به ادامه مذاکرات صلح در افغانستان نیست.

وی در ادامه تصریح نمود: گروه طالبان چندین بار درخواست دولت افغانستان مبنی بر حضور مستقیم در مذاکرات صلح را رد کرد پس از آن نیروهای آمریکایی با انجام عملیاتی «ملا اختر منصور» رهبر سابق طالبان را در ۲۱ مه مورد هدف قرار دادند. ملا اختر منصور عنصری نامطلوب در برقراری صلح و ثبات در افغانستان محسوب می شد.

وی در ادامه تاکید کرد: نیروهای آمریکایی به حملات هوایی خود در افغانستان و پاکستان برای نابود کردن تروریستها ادامه خواهند داد.

لازم به ذکر است «ریچارد اولسون» پیش از این سفیر آمریکا در پاکستان بود و در حال حاضر نماینده ویژه اوباما در امور افغانستان و پاکستان است.