نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه داعش یک طرح خارجی بود از به شکست کشیده شدن آن به دست عراقی ها خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه النهرین، حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفت: داعش طرحی خارجی است اما دلاور مردان ما با جانفشانی این طرح را به شکست کشاندند.

وی از وجود داعشی های فاسد، سیاسی و رسانه ای خبر داد و افزود: هجمه برخی شبکه ها و پایگاه های خبری هر زمان که ما به پیروزی نزدیک می شویم اوج می گیرد و این موضوع در عملیات آزاد سازی فلوجه نمایان شد.

العبادی در ادامه اظهار داشت: کسانی که دستشان به خون عراقی ها آغشته است مجازات خواهند شد.ما در عین حال که اراضی را آزاد می کنیم به دنبال بازگردانیدن زندگی و خدمات وثبات به مناطق آزاد شده هم هستیم.

نخست وزیر عراق خطاب به داعشی های سیاسی نیز گفت: ما از اصلاحات و مبارزه با فساد دست بر نمی داریم.اصلاحات همانند دارویی است که نتیجه شفابخش دارد.اصلاحاتی که در بدنه نهادهای امنیتی صورت گرفت، نتایج آن در پیروزی های نیروها ما نمایان شد.

وی افزود: در موضوع انتقال اختیارات به استانها باید وحدت کشور مورد توجه قرار گیرد.

عبادی در ادامه بیان کرد: پیروزی های به دست آمده در فلوجه مایه مباهات عراقی هاست.قهرمانانی هستند که جان خود را بر سر آزاد سازی مناطق گذاشته اند.همه به خاطر کشور و مقدسات آن می جنگند.سرنوشت ما مشترک است.تهدید و چالش امنیتی و اقتصادی و مالی وجود دارد و ما با وجود همه این چالشها موفق شدیم کشور را به جلو هدایت کنیم و اراضی را آزاد کنیم و بحرانها را پشت سر بگذاریم.