منابع لیبیایی از پیشروی های ارتش این کشور در جنوب شهر اجدابیا در شرق لیبی خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه روسیاالیوم، ارتش لیبی موفق به پس گرفتن مناطق جنوبی شهر اجدابیا در شرق لیبی از تروریستهای داعش و القاعده شد.

منابع لیبیایی اعلام کردند: ارتش لیبی با حمایت هوایی و توپخانه موفق به تسلط بر محور قوارشه و بخش اعظم باریونس در بنغازی شد.

اکرم بوحلیقه سخنگوی اتاق عملیات اجدابیا وابسته به ارتش لیبی گفت: نیروهای ارتش بر بخشهای مهمی در جنوب اجدابیا مسلط شده است.

وی هر گونه تلفات به ارتش لیبی در این درگیری ها را تکذیب کرد.

همزمان برخی منابع لیبیای از تسلط نیروهای مسلح این کشور بر یک کارخانه که مقادیر زیادی مواد منفجره در آن کشف و ضبط شد خبر دادند.

شایان ذکر است که قبلا عقیله صالح رئیس پارلمان لیبی اعلام کرده بود: ارتش لیبی در آستانه آزادی کامل شهر بنغازی و بیرون راندن داعش از آن است.اعلام بسیج عمومی در مناطق شرقی پس از وخامت اوضاع در این منطقه است.دولت وفاق ملی باید اعتماد پارلمان را کسب کند تا مشروعیت به دست آورد.

در همین حال احمد المسماری سخنگوی نیروهای مسلح لیبی نیز گفته بود: داخل شهر بنغازی امن شده است و درگیری در اطراف این شهر با داعش و دیگر تروریستها در جریان است.مناطق بوعطنی، قاریونس، سیدی فرج و الهواری آزاد شده است و درگیری ها در قنفوده و قوارشه است. نیروهای مسلح لیبی با داعش، انصار شریعت وابسته به القاعده، گروه موسوم به الدروع و جنایتکاران فراری از زندانها در حال جنگ هستیم.