قم – مدیر اطلاع‌ رسانی آستان مقدس حرم حضرت معصومه (س) ویژه برنامه‌ های حرم کریمه اهل بیت (ع) در شب‌های معنوی قدر را اعلام کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، مهدی کلانترزاده ، با اشاره به فراهم کردن فضای معنوی و آرام برای زائران کریمه اهل بیت(س) در شب‌های قدر، گفت: همزمان با شب نوزدهم و اولین شب قدر مراسم ویژه‌ این شب از ساعت ۲۲ آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: این مراسم با بیان احکام و قرائت دعای ابوحمزه ثمالی و دعای افتتاح توسط حجت الاسلام ضیائی آغاز و دعای جوشن کبیر نیز توسط حجت الاسلام محمدپور قرائت می‌شود و پس از سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت الاسلام رفیعی، زیارت وارث توسط حجت الاسلام فاطمی‌نسب قرائت خواهد شد.

مدیر اطلاع‌رسانی آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) در ادامه آغاز برنامه‌های شب ۲۱ ماه رنضان را نیز از ساعت ۲۲ با اقامه نماز و بیان احکام عنوان کرد و گفت: در شب بیست و یکم دعای جوشین کبیر توسط حاج عباس حیدرزاده، قرائت و مراسم احیا و سخنرانی توسط حجت الاسلام سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و دعای وارث نیز توسط حجت الاسلام فاطمی نسب قرائت می‌شود.

وی افزود: برنامه شب ۲۳ ماه مبارک رمضان نیز مانند دو شب دیگر با اقامه نماز و بیان احکام همراه است و دعاهای ابوحمزه ثمالی و افتتاح نیز توسط حاج سید علی حسینی‌نژاد قرائت خواهد شد.

کلانترزاده بیان کرد: دعای جوشن کبیر در این شب توسط حاج سید احمد شمس قرائت می‌شود و سخنرانی و احیا نیز توسط حجت الاسلام مومنی برگزار شده و در آخر نیز حجت الاسلام فاطمی نسب زیارت وارث را قرائت می‌کند.

وی همچنین به محل استقرار زائران در حرم حضرت معصومه(س) در شب‌های قدر اشاره کرد و گفت: محل استقرار برادران صحن صاحب الزمان(عج)، مسجد بالاسر، رواق شهید مطهری، رواق علامه طباطبایی و شبستان امام خمینی(ره) است.

مدیر اطلاع‌رسانی آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) در ادامه به محل استقرار خواهران در حرم مطهر اشاره و بیان کرد: رواق حضرت خدیجه(ع)، شبستان نجمه خاتون، صحن امام رضا(ع)، شبستان‌های مسجد اعظم و بالکن‌های شرقی و غربی شبستان امام خمینی(ره) برای محل استقرار خواهران در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه میدان آستانه، صحن جواد الأئمه(ع) و صحن جامع فاطمی را نیز محل حضور افراد به صورت خانوادگی اعلام کرد.