با حضور رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش در فرماندهی جنگال راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران مراسم جانمایی و کلنگ زنی مسجد حضرت علی اکبر (ع) این یکان، برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی ارتش، در این مراسم که حجت الاسلام صنعت پور امیری، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش نیز امیر سیاری را همراهی می کرد؛ معاون هماهنگ کننده ارتش، کلنگ بهره برداری از مسجد حضرت علی اکبر (ع) جنگال راهبردی ارتش را بر زمین زد و در ادامه دو اصله نهال نیز به یمن احداث این مسجد و به مناسبت گرامیداشت روز درختکاری در این یگان غرس شد.

در این مراسم حجت الاسلام صنعت پور امیری ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب گفت: اولین بنایی که بر روی کره زمین از نگاه وحیانی ساخته شده است مسجد می باشد و از اینجاست که می توان فهمید قبل از هر چیزی و برای هر جامعه ای بعد معنوی بسیار مهم و ضروری است.

وی با بیان اینکه آیات و روایاتی که در حوزه مسجد است نکات فراوانی را به ما می آموزد، افزود: پیامبر اسلام(ص) هنگامی که در مدینه مستقر شدند، اولین کارشان ساخت مسجد بود.

حجت الاسلام صنعت پور تقوا را اساس در بنای مسجد دانست و تصریح کرد: خدای تعالی مسجد را خانه خودش دانسته است و حضرت ابراهیم و اسماعیل (ع) که برترین مردم هستند را به عنوان خادمان مسجد خودش قرار داده که این نکته بیانگر ارزش و اهمیت بسیار زیاد مساجد است.

وی گفت: به خاطر قداستی که مسجد دارد، هرکسی نمی تواند جهت عمران آن قدم بگیرد و فقط کسی می تواند مسجد را عمران و آباد کند که ایمان به خدا و اعتقاد به آخرت داشته باشد و بداند که همه اعمال و رفتارش ثبت می گردد.

رئیس اداره عقیدتی ستاد ارتش با استناد به کلمه “دفع الله”  که در دو جای قرآن (۲۵۱ بقره و ۴۰ سوره حج) آمده است، گفت: اگر یک عده از مردم برای خدا در برابر عده ای دیگر جنگ و دفاع نکنند، مساجد، کلیساها و مراکز عبادت که ذکر خدا گفته می شود از بین می رود.

وی تصریح کرد: اگر جنگ و دفاعی می کنیم برای احیای مساجد می باشد و به فضل الهی امروز احداث مساجد در تمام دنیا در حال گسترش بوده و امیدواریم همانگونه که در عمران و آبادنی مساجد تلاش می کنیم، با حضور در مساجد به صفا دادن و زلال کردن روحمان نیز کمک کنیم.

در ادامه این مراسم، کلنگ احداث مسجد حضرت علی اکبر (ع) فرماندهی جنگال راهبردی ارتش توسط امیر دریادار سیاری و حجت الاسلام و المسلمین صنعت پور امیری بر زمین زده شد و در کنار مسجد دو اصله نهال نیز به یمن احداث مسجد و روز درختکاری غرس شد.