واحد پتنت در ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی اعلام کرد تا کنون ۲۰۰ اختراع در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ثبت شده است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۵ سال اخیر برای حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی سال‌های پر رونقی بود. ثبت اختراع یکی از بخش‌هایی است که در این سال‌ها رشد خوبی را تجربه کرد. به گونه‌ای که در طی ۵ سال اخیر حدود ۲۰۰ اختراع ثبت شد.

برای پیشرفت در حوزه ثبت اختراع در ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی واحد پتنت راه اندازی شده است تا از ثبت اختراعات در این حوزه حمایت کند.

این ستاد با انجام اقداماتی همچون برگزاری کارگاه «آموزش پیشرفته ثبت اختراعات در حوزه سلول‌های بنیادی» در سال ۹۷ برای پیشرفت این بخش اقدام کرده است. البته ستاد از اواخر مرداد ماه سال جاری به عنوان مرجع ثبت اختراع از سوی مرکز ثبت اختراعات انتخاب شد و تا کنون ۱۳ پرونده برای داوری به آن ارسال شده است.

در سال ۹۸ نیز این اقدامات همچون سال‌های گذشته ادامه می‌یابد. همچنین از اقدامات در سال آتی می‌توان به راه‌اندازی نرم‌افزار داوری ثبت اختراعات، ایجاد دیتابانک اختراعات حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و برگزاری جشنواره اختراعات در این حوزه را نام برد.

بیشتر بخوانید.....
نخستین نمایه استنادی عربی تاسیس می شود