رهبر جنبش أنصار الله یمن در جریان سخنرانی اخیر خود خطاب به متجاوزان سعودی گفت: در برابر شما خواهیم ایستاد و تسلیم نخواهیم شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری سبأ، «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش أنصارالله یمن اخیرا در خصوص آخرین تحولات این کشور به ایراد سخنرانی پرداخته است.

بر اساس این گزارش، وی در جریان این سخنرانی خطاب به متجاوزان سعودی تصریح کرد: هرچقدر که ظلم و ستم شما علیه مردم یمن بیشتر شود و توطئه های شما نیز تشدید شوند، در برابر شما خواهیم ایستاد و تسلیم نخواهیم شد.

رهبر جنبش «أنصارالله» یمن همچنین اظهار داشت: ما قادر هستیم که در برابر همه شما (اعضای ائتلاف سعودی) مقاومت کنیم.

الحوثی در ادامه اظهارات خود از مردم یمن خواست تا در برابر توطئه های متجاوزان سعودی هوشیار باشند.

وی همچنین در خصوص مذاکرات صلح کویت نیز اظهار داشت: ما در کویت هرآنچه از راهکارهای مختلف را که می توانست به برون رفت از بحران کنونی منجر شود، به طرف مقابل ارائه کردیم.

الحوثی با بیان اینکه طرف مقابل در مذاکرات کویت حاضر به پذیرش راهکارهای جریان های سیاسی یمن نشد، خطاب به سعودیها تصریح کرد: جنایت هایی که شما در یمن مرتکب می شوید و بر تداوم ارتکاب آنها اصرار می ورزید در نهایت دامن خودتان را خواهد گرفت و عواقب وخیم آن به خود شما بازخواهد گشت.

وی در پایان سخنان خود نیز یادآور شد: به همان اندازه که برای برقراری صلح آماده هستیم، به همان اندازه هم برای مقابله با متجاوزان آماده هستیم.