دیوید کامرون نخست‌ وزیر بریتانیا پس از شکست در همه‌ پرسی این کشور و رأی مردم به خروج از اتحادیه اروپا، استعفای خود را اعلام کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه الجزیره، پس لرزه های رأی مردم انگلیس به خروج این کشور از اتحادیه اروپا همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، در ادامه پیامدهای رأی مردم انگلیس در همه پرسی اخیر و شکست «دیوید کامرون» در این همه پرسی، وی استعفای خود از پست نخست وزیری را اعلام کرد.

کامرون در این خصوص اظهار داشت: تا ماه اکتبر از سِمَت خود کناره گیری می کنم.

وی همچنین تصریح کرد: من به مردم بریتانیا اعتماد دارم و معتقدم که باید به اراده آنها احترام گذاشت.

نخست وزیر انگلیس همچنین اظهار داشت: بریتانیا باید یک نخست وزیر جدید برای خود انتخاب کند تا وی به منظور خروج از اتحادیه اروپا با این اتحادیه وارد مذاکره شود.

گفتنی است، در جریان همه پرسی اخیر در انگلستان در خصوص باقی ماندن یا نماندن این کشور در اتحادیه اروپا ۵۲ درصد رأی دهندگان به خروج از این اتحادیه رأی دادند.

میزان حضور مردم در این همه پرسی سرنوشت ساز ۷۱.۸ درصد اعلام شد که شامل بیش از ۳۰ میلیون رای دهنده بریتانیایی می شود- یعنی بیشترین میزان حضور در یک رای گیری عمومی از سال ۱۹۹۲ میلادی به این سو.

همزمان ارزش پوند انگلیس نیز در مقایسه با دلار آمریکا و یورو اتحادیه اروپا به نازلترین قیمت خود رسید.

در این میان، تلگراف نیز پیشتر اعلام کرده بود که تقاضا برای کناره گیری «دیوید کامرون» نخست وزیر محافظه کار انگلستان که بر خلاف بسیاری از هم حزبی هایش موافق تداوم حضور در اتحادیه بود، رو به افزایش است؛ حال آنکه وی پیشتر گفته بود که حتی در صورت اعلام نظر مردم به جدایی از اتحادیه اروپا، از سمت خود کناره گیری نخواهد کرد.