معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه برخی تلاش می کنند چهره زشت و افراطی آمریکا را با مشاطه گری زیبا سازند، گفت: آنهایی که می خواهند جنایات آمریکا به فراموشی سپرده شود به انقلاب خیانت میکنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه اظهارکرد: در سال ۶۰ اتفاقی در ایران افتاد که نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی شد. از یک طرف برگ زرینی از ایثار و شهادت بود چرا که ریخته شدن خون انسان های پاک در راه خدا آثار ماندگاری بر جای می گذارد.

وی افزود: خون شهدای ما و همه شهدای انقلاب در عرصه های مختلف جنگ و اتفاقات تروریستی دست مدعیان دروغی مدافع حقوق بشر را رو کرد و با ریخته شدن خون مظلومین بساط آنها را در هم نوردید.

محسنی اژه ای گفت: استکبار جهانی از قبل انقلاب جنایت هایی را در ایران مرتکب شده و در طول این ۳۷ سال هر جنایتی که توسط تروریست ها رخ داده به نحوی شیطان بزرگ آمریکا در آن شریک بوده است.

معاون اول قوه قضائیه گفت: در سال ۶۰ همه جنایت هایی که توسط منافقین صورت گرفت مورد حمایت آمریکا بود و اگر خون شهدای مظلوم نبود، چهره این متظاهران به اسلام و انقلابیون دوآتشه و حامیان آنها روشن نمی شد.

وی تصریح کرد: آمریکا تا امروز ده ها جنایت علیه ملت ایران مرتکب شده است که یکی از آنها حمایت از تروریست ها از جمله منافقین بود که هزاران نفر از فرزندان این سرزمین را به شهادت رساندند. شهید بهشتی، لاجوردی، کچویی، قدوسی و ده ها شهید در قوه قضائیه را از ما گرفتند. ما در قوه قضائیه ۱۶ هزار شهید، جانباز و ایثارگر تقدیم انقلاب کرده ایم.

محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: مگر می شود به آمریکا با این همه جنایت علیه ملت ایران اعتماد کرد؟ مگر می شود به این دشمن که جنایت هایی را از زمان شاه تا امروز انجام داده است و فشارهای زیادی را به این ملت وارد کرده، دست دوستی بدهیم؟

معاون اول قوه قضائیه گفت: کسانی که تلاش می کنند چهره زشت، خشن و افراطی آمریکا را با مشاطه گری بکاهند و زیباسازند و سعی کنند جنایت های آمریکا را که در مورد بسیاری از کشورهای اسلامی اعمال شده است به فراموشی بسپارند و نگذارند نسل جوان با این جنایت ها آشنا شوند، به ملت و انقلاب خیانت کرده اند.

وی افزود: اگر آمریکا از این جنایت ها دست برداشته بود، شاید امکان طرح این سخنان بود اما امروز آمریکا کینه توز تر از دیروز است و بیش از گذشته علیه اسلام کار می کند. ما با صدای بلند باید بگوییم آمریکا مرگت باد و مرگ بر آمریکا.

محسنی اژه ای گفت: ما با صدای بلند به آمریکا و دنباله روها و اذناب او اعلام می کنیم که اگر تا امروز با ایستادگی و استقامت مردم و با رهبری های امام (ره) و مقام معظم رهبری ناکام ماندند، از این به بعد نیز همه آنها ناکام خواهند مانده و بینی آنها به خاک مالیده خواهد شد.

معاون اول قوه قضائیه گفت: آمریکا باید بداند اگر بخواهد با تغییر تاکتیک ها و روش ها مردم ایران را فریب دهند، ملت هوشیار و بیدار هستند و هیچ چیزی را از دنباله ها و اذناب داخلی آمریکا قبول نمی کنند. چرا که مردم با پیروی از ولایت فقیه تا به آخر در مقابل ظلم و ستم همه ظالمین ایستاده اند. اگر آمریکا بخواهد چنگ و دندان نشان دهد این امت دندان او را خواهد شکست تا برای همیشه پشیمان شود.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه از ابتدای انقلاب تا امروز از جمله ارگان هایی بوده که در صف اول مبارزه با استکبار و تروریست ها قرار داشته است، گفت: قوه قضائیه توانسته با هرگونه فساد مالی، اخلاقی، امنیتی و فرهنگی با کمک مردم و اتکال به خدا مبارزه کند و با همه مفسدین و تروریست ها و کسانی که سعی می کردند در امنیت کشور اخلال ایجاد کنند، برخورد کند.

محسنی اژه ای گفت: قوه قضائیه از همان ابتدای انقلاب که عده ای مرزهای ما را به آشوب می کشیدند و کودتاها را تدارک می دیدند برخورد کرد و از همان زمان که ترورهای بسیاری انجام شد و همچنین از زمان فتنه ۸۸ که عده ای خواستند با عوامل مزدور امنیت را برهم زنند، اقدامات زیادی را انجام داده و همه مفسدین و جنایتکاران را به مجازات رسانده است.

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: قوه قضائیه سعی کرده با همه مشکلات و کمبودها در مقابل شماتت افراد بدخواه، تهدیدها و تطمیع ها بایستد و به هیچ وجه از آن چیزی که قانون اساسی بر عهده او گذاشته است کوتاه نیاید.

وی خاطرنشان کرد: این سوال مطرح است که آیا قوه قضائیه در نقطه مطلوبی است؟ خیر. آیا ما توانسته ایم رضای خدا و شهروندان را تامین کنیم؟ خیر. اما فرزندان شما در قوه قضائیه تمام تلاششان را در جهت تحقق منویات اسلام ناب و رهبری به کار گرفته اند و حقیقتاً در قوه قضائیه با همه کاستی ها و مسائل موجود، یک کار حجیم و سنگین بر دوش عزیزان شما وجود دارد و اگر نبود لطف خدا و همت بالای کارگزاران این عزیزان فرسوده می شدند و از پای در می آمدند.

محسنی اژه ای با بیان اینکه قوه قضائیه با کمبود قاضی مواجه است، گفت: امروز ۱۵ میلیون پرونده در گردش داریم که البته باید بگویم پرونده های ورودی ما در سال ۶ میلیون پرونده است اما در عین حال قضات ما باید در طول سال ۱۵ میلیون پرونده را رسیدگی کنند.

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: ما از دولت و مجلس تقاضا می کنیم همانطور که اجازه دادند در برنامه پنجم، ۴ هزار قاضی استخدام کنیم، اجازه دهنده در برنامه ششم توسعه به همین مقدار قاضی و کارمند جذب کنیم. در غیر این صورت باعث نارضایتی مردم می شود.

وی در پایان تاکید کرد: به شما ملت قول می دهم که تا پای جانمان با همه کمبودها و کاستی ها در مقابل همه مفسدین اقتصادی، اخلاقی و فرهنگی بایستیم و با کمک شما دست همه مفسدین را از این انقلاب و کشور کوتاه کنیم و تسلیم فشارها نشویم.