امام جمعه موقت تهران ضمن محکوم کردن اقدام آل خلیفه در سلب تابعیت شیخ قاسم گفت: به آل خلیفه هشدار می‌دهیم که سرنوشت شاه مخلوع ایران در انتظار شماست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت یاد شهدای ۷ تیر و شهید بهشتی اظهارکرد: جرم شهدای ۷ تیر، نخبگی و خدمت به مردم بود. شهید بهشتی مجمع فضائل بود. ایشان دارای یک افق فکری بلند و سعه صدر مثال زدنی بود و تحمل شکست و پیروزی را داشت.

وی افزود: صلابت در برابر آمریکا و استکبار و مقاومت و شجاعت و شهامت ایشان در بعد اثباتی بسیار مثال زدنی بود. در آن دوران بنی صدر و منافقین و ملی گراها بدترین تهمت ها و جو سازی ها را علیه ایشان انجام می دادند و امام (ره) به ایشان می فرمود شما فعلا سخنرانی نکنید و با اینکه شهید بهشتی یک فقیه و دانشمند بود اما تسلیم ولی امر خود می شد.

حجت الاسلام صدیقی گفت: شهید بهشتی طرح مسئله ولایت فقیه را یک پیروزی برای جهان اسلام می دانست و نهایت تعبد را در برابر ولی امر خود داشت. امروز مسئولین باید از سیره این شهید الگو بگیرند و حرف هایی نزنند که فکر کنند می توانند تک روی کنند و آنها را در برابر ولی‌فقیه نشان دهد. این مسئله هم از نظر معنوی برای این افراد سقوط است و هم از نظر سیاسی به نفع هیچ‌کس نیست.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اقامت مردم بحرین تصریح کرد: آنچه اخیراً نشانه استیصال، بیچارگی و ذلت آل خلیفه به عنوان یک حکومت نامشروع بحرین بود، آن است که مردم این کشور حکومت آل خلیفه را قبول ندارند و این حکومت به جای خدمت به ملت خود، تبدیل به خیانتکاری به مردم کشورش شده است.

وی افزود: مردم بحرین یک تقاضای مشروع قابل قبول دارند و می خواهند یک رای داشته باشند تا بتوانند در کشور خود تصمیم بگیرند و رای‌شان دارای اعتبار باشد.

حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: امروز ۵ سال است که این حرکت مسالمت آمیز مردم بحرین برای خواست مشروع خود با گلوله پاسخ داده می شود، علما به زندان می روند و شیخ سلمان به ۹ سال حبس محکوم می شود و نهایتاً از رهبر معنوی بحرین سلب تابعیت می شود.

امام جمعه موقت تهران با محکوم کردن اقدام حکومت رهبری در سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم، گفت: ما این حرکت را ظالمانه می دانیم و هشدار می دهیم که این حرکت های شما مانند اقدامات شاه مخلوع کشور ما است. شاه مخلوع از سال ۴۲ تا ۵۷ هرچه کشت و زندان کرد و شکنجه داد اما نهایتاً ضعیفتر شد و پا به فرار گذاشت و انشاءالله چنین سرنوشتی برای آل سعود و آل خلیفه نیز خواهد بود.

وی با اشاره به فتوای اخیر خاخام های یهودی در سرزمین های اشغالی، گفت: این خاخام‌ها فتوا دادند که مسموم کردن آب فلسطینی ها جایز است. لعنت بر این خشونت، لعنت بر این قساوت، لعنت بر این وحشی گری و ادعای پیروی از موسی کلیم و لعنت بر کسانی که به عنوان مدعیان حقوق بشر نشسته اند و خفه خون گرفته اند و وقتی آل سعود کودک کش به عنوان جنایتکار معرفی می‌شود، با پول رای‌شان را عوض می‌کنند و ننگ ابد را در تاریخ به خود می‌بندند.

حجت الاسلام صدیقی تاکید کرد: سازمان ملل باید در یک جایگاه بلند و دارای یک اقتدار و قدرتی باشد. این نهایت ذلت، بی هویتی و بی مبنایی است که می شود با پول یک امر انسانی را زیرپا لگدمال و یک جنایتکار را از لیست تروریست های کودک کش خارج کرد. آنها در برابر فتوای خاخام های یهودی هم سکوت کرده اند و دم بر نمی آورند.