طبس – خطیب جمعه طبس لیالی قدر را فرصتی برای خود شناسی و تزکیه نفس دانست و گفت: مساجد بهترین مکان برای برگزاری مراسم لیالی قدر است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم ضمن تاکید بر حضور مردم در مراسمات مسجد جامع از برگزاری برخی مراسمات در مساجد و هیئت های دیگر در ایامی که می‌بایست حضور مردم در مسجد جامع پرشورتر باشد انتقاد کرد.

وی بیان کرد: این حرکت در راستای حرکت فرعونیان است و ثواب که هیچ گناه نیز دارد چرا که جمع مسلمانان را دسته‌دسته و پراکنده می‌کند.

وی ضمن بیان برخی روایات و احادیث افزود: همسایه‌های مساجد مسئولیت بیشتری در این قبال دارند و انشاالله که خداوند توفیق حضور در مساجد را داشته باشیم و مساجد را آباد نگه‌داریم.

خطیب جمعه طبس به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و ایام شهادت امام علی (ع) را مهم‌ترین مناسبت هفته عنوان کرد.

وی به صفت عدالت محوری امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: نظام اسلامی ما برای اجرای عدالت است و امروز مدیریت و رهبری جامعه بسیار پیچیده است.

وی افزود: احیا داشتن شب‌های قدر فرصتی استثنائی است که انسان می‌تواند گشایشی در مشکلاتش داشته باشد که بر احیای لیالی قدر تأکیدات زیادی شده است.

مهاجریان مقدم به سخنان رهبری در جمع هنرمندان،قاریان و دولت‌مردان اشاره کرد و تاکید ایشان بر انقلابی بودن دانشگاه‌ها را بسیار مهم دانست و گفت: پیشرفت علم و تکنولوژی در دانشگاه‌ها نباید متوقف شود و روز به‌روز باید گسترده شود.

وی افزود: در جمع شعرا ایشان تاکید داشتند که شعرها باید در جهت تقویت انقلاب و ارزش‌های انقلابی باشد و در اشعارشان ظلم ستمگران خصوصاً امریکا در بحث برجام را به مردم منتقل کنند.

امام جمعه طبس با اشاره به‌روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: امروز متأسفانه مصرف مواد مخدر از سنتی به انواع مخدرهای صنعتی رفته است که تهدید بسیار جدی برای جوانان و جامعه است.

سالروز سوءقصد به مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر تهران، ایام شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام و روز قوه قضائیه سالروز بمباران شیمیایی سردشت، سالروز آزادسازی شهر مهران، هفته اصناف و هفته صنعت معدن و تجارت، برخورد آل خلیفه و مزدوران آمریکایی در بحرین و اقدام به صلب اختیار رهبر شیعیان در بحرین از دیگر محورهای سخنان خطیب جمعه طبس بود.