گرگان – امام جمعه گرگان گفت: بخش عمده ای از آرامش و امنیت کشور مرهون فعالیت های شبانه روزی قوه قضاییه است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید کاظم نور مفیدی در خطبه های نمازعبادی – سیاسی جمعه گرگان که در مصلی وحدت این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه شب های با عظمت و مبارک قدر قرار داریم. در آیات شریفه قرآن کریم نکات بسیار زیادی در رابطه با شب ۱۹ ماه رمضان و اولین شب قدر گفته شده است که مهمترین آن نزول قرآن کریم بر پیامبر (ص) بوده است.

وی ادامه داد: در سوره دخان خداوند می فرماید که شب قدر شب بسیار بابرکتی است و ملائکه و روح از طرف زاد اقدس الهی به زمین نازل می شوند. معمولا نزول ملائکه در نزد خلیفه خدا یا همان پیامبران(ص) و ائمه اطهار(ع) است و در حال حاضر نیز به سراغ امام زمان(عج) خواهند رفت.

او با بیان اینکه شب قدر شب سلامتی است، افزود: شب های قدر شب های مبارکی است و همه مسلمانان باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند. خداوند شب قدر را میان شب های ماه رمضان مخفی کرده است تا برای تمامی شب های این ماه مبارک احترام قائل شویم.

آیت الله نورمفیدی گفت: در روز ۶ تیرماه سال ۱۳۶۰ رهبر معظم انقلاب برای بیان معارف اسلامی به مسجد ابوذر تهران رفته بودند که با بمب گذاری منافقین به درجه رفیع جانبازی رسیدند. خداوند بر مردم کشور ما لطف و عنایت کرد که رهبر معظم انقلاب اسلامی از این حادثه سلامت ماندند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان بیان کرد: امام خمینی(ره) نیز بعد از این حادثه پیامی را برای مقام معظم رهبری فرستادند و برای ایشان آرزوی سلامتی کردند. جملات مختلف امام خمینی(ره) برای مقام معظم رهبری نشان دهنده این است که رابطه بسیار خوبی بین آنها وجود داشت و با همکاری یکدیگر انقلاب اسلامی را در مسیر درستی هدایت می کردند.

او با اشاره به هفته قوه قضاییه تصریح کرد: بخش عمده ای از امنیت و آرامش مردم کشور، مرهون قوه قضاییه است و امیدواریم خداوند به مسئولین این قوه قدرت مضاعفی بدهد تا همچنان فعالیت های خوب خود را ادامه دهند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در روز هفتم تیرماه شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش در حادثه ای به شهادت رسیدند. آیت الله شهید بهشتی جایگاه ویژه ای در کشور داشتند و به عنوان نیروی متدین و خدمتگزار در تمامی زمینه ها انجام وظیفه می کردند اما دشمنان از روزهای اول شخصیت ایشان را شناختند و آیت الله شهید بهشتی را ترور شخصیتی کردند.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی اظهار کرد: روز ۶ تیرماه به عنوان روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است. مواد مخدر بسیار خانمان سوزتر از بیماری های بزرگ سرطان و وبا است. یک فردی وقتی معتاد است یک خانواده و فامیل را ناراحت می کند و بنابراین اگر در دنیا معتاد داشته باشیم یعنی اکثریت مردم جهان گرفتار این مسئله هستند.

وی گفت: بعضی از قدرت ها و مستکباران اعلام مبارزه با مواد مخدر را می کنند اما کارهای پشت پرده ای را انجام می دهند و حتی مواد مخدر را نیز تولید می کنند. مافیای میلیاردی هم هستند که با تولید مواد مخدر به ثروت بسیار زیادی می رسند اما به بشریت لطمه بزرگی را وارد می کنند.

امام جمعه گرگان در پایان خاطرنشان کرد: درروزهای گذشته تعدادی از تکفیری ها با حمل ۱۰۰ کیلوگرم مواد منفجره توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) و وزارت اطلاعات دستگیر شدند. کشور ما در وضعیت حساسی قرار دارد و دشمنان به دنبال این هستند تا به ما ضربه بزنند اما انشاء الله با دعای خیر مردم در شب های قدر به هیچ جایی نخواهند رسید.