زنجان – امام‌ جمعه ابهر لزوم توجه به مسئله وحدت وتلاش برای تثبیت آن در جامعه را موردتأکید قرارداد و گفت: همه احزاب و گروها وحدت کلمه راحفظ کنند و کشوری که وحدت نداشته باشد طعمه گرگ‌ها خواهدشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های نماز جمعه شهر ابهر بابیان اینکه همه ملت و دولت واقعاً گوش‌بر فرمان رهبری باشد، افزود: افراد و گروه‌ها مواظب قلم و بیانشان باشند که قلم و بیان شان ناخواسته در خدمت دشمن نباشد.

وی بابیان اینکه اشتغال‌زایی باید دغدغه جدی دولت و مسئولین امر باشد، ادامه داد: نباید پست‌ها و مسئولیت‌ها را به هرکس داد. پست‌ها و مسئولیت‌ها را باید به افرادی داد که سه اصل سودمند یعنی جهان دانی، جهان داری و جهان‌آرایی را بلد باشد.

امام‌جمعه ابهر لزوم توجه به مسئله وحدت وتلاش برای تثبیت آن در جامعه را موردتأکید قرارداد و گفت: همه احزاب و گروها وحدت کلمه راحفظ کنند و کشوری که وحدت نداشته باشد طعمه گرگ‌ها خواهدشد.

رحیمی گفت: تا ندانیم که کجا زندگی می‌کنیم و چگونه باید آن را اداره کنیم و چگونه باید آن را ساخته و بیارایم هرگز نمی‌توانیم یک مسئول مطلوب باشیم. هر کس در حیطه وظیفه خود اگر جهان دان و جهان دار باشد مشکل جامعه حل می‌شود و آن موقع دیگر حرف بیهوده نمی‌زند و رفتار بیهودی از وی سر نمی‌زند.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن شب‌های قدر گفت: همه باید تلاش کنیم باخدا آشتی‌کنیم. آشتی باخدا یعنی دروغ نگوییم. بیجا حرف نزنیم. همه مواظب بچه‌هایمان و فرهنگمان باشیم.

امام‌ جمعه ابهر بابیان اینکه مواد مخدر منشأ همه بی‌غیرتی‌ها است، گفت: امروزه بزرگ‌ترین خدمت نجات یک شخص از این ماده افیون و به دنبال آن ایجاد شغل برای وی است.

رحیمی در ادامه با اشاره به مسئله فیش‌های حقوقی برخی مدیران، گفت: قوه قضائیه که همیشه باصلابت عملکرد داشته در مورد حقوق‌های نجومی هم مواخذه کند و آن‌قدر معطل نکند که دریافت کنندگان به خارج فرار کنند.

وی همچنین به ۶ تیر سالروز سوءقصد به جان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رئیس‌جمهور وقت اشاره کرد و افزود: واقعیت این است که این عزیز فاطمه را خداوند به‌عنوان ذخیره نگه‌داشته که امروز کشور ایران را از طوفان‌های سهمگین نجات دهد و عبور پیروزمندانه نظام اسلامی از گذرگاه‌ها و عقبه‌های دشوار سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و تهدیدهای ساختارشکن دنیای غرب در ۲۷ سال گذشته با تدابیر و حکمت‌های آسمانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حاصل‌شده است.

امام‌جمعه ابهر تأکید کرد: افسوس امروز ما به حجاب معاصرت مبتلا هستیم همانطوریکه در مورد شهید بهشتی نیز قضیه چنین بود. شهید بهشتی را نشناختندو در حال حاضر نیز این حجاب معاصرت اجازه نمی‌دهد ما حضرت آیت الله خامنه‌ای را بشناسیم.

رحیمی گفت: بنابراین امروز هیچ فرد منصفی نمی‌تواند منکر این مهم شود که دستاوردهای نظام در عرصه‌های چون پیشرفت‌های هسته‌ای، موشکی، سلول‌های بنیادی، تولید داروها و واکسن‌های مهارکننده بیماری‌هایی چون ایدز و برخی سرطان‌ها، ترمیم ضایعات نخاعی، دستیابی به فناوری‌های شبیه‌سازی به راه افتادن نهضت تولید علم و جنبش نرم‌افزاری در حوزه و دانشگاه. در گرو دغدغه‌ها و پیگیری‌های مستمر حضرت آیت الله خامنه ای قرارگرفته است.