ساری – امام‌ جمعه ساری خواستار برخورد قاطع و جدی دستگاه قضایی با پدیده زمین‌ خواری و کوه خواری در استان شد.

به گزارش پرس شیعه؛آیت‌ الله نور الله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه ساری با گرامیداشت هفته قوه قضاییه، با اشاره به بروز پدیده‌هایی نظیر کوه خواری و زمین‌خواری، مقابله با آن را خواست جدی مردم بیان کرد.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی، اطاله دادرسی را از مشکلات برشمرد و گفت: امیدواریم با تأمین امکانات و اعتبارات برنامه‌ریزی لازم برای کاهش روند اطاله دادرسی صورت گیرد.

وی در بخشی از سخنانش بر لزوم اجرایی شدن قانون امربه‌معروف و نهی از منکر تأکید کرد و از دستگاه قضا خواست تا نسبت به اجرایی شدن آن تلاش ویژه داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران همچنین به فیش‌ها و حقوق نجومی برخی مسئولان اشاره و اضافه کرد: باید عدالت در جمهوری اسلامی گسترده و با حقوق نجومی برخورد شود.

آیت‌الله طبرسی، در بخشی از سخنانش با اشاره به اهمیت شبهای قدر و بهره‌گیری از فیوضات معنوی ماه رمضان گفت: فضیلت ماه رمضان و شبهای قدر باید درک شود و مؤمنان برای احیای شبهای قدرت باید همت کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شب قدر بهتر از هزاران شب است و باید توبه و استغفار در بین مؤمنان تقویت شود.

وی همچنین توجه به تولید ملی و اقتصاد مقاومتی را ضروری برشمرد و گفت: باید با استفاده از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی برای افزایش بهره‌وری و تولید در بخش کشاورزی تلاش کنیم.

وی بابیان اینکه مازندران استانی کشاورزی بوده و محصولات کشاورزی و غذایی نقش استراتژیک دارند، ازاین‌رو باید با تکیه‌بر اقتصاد مقاومتی، امنیت غذایی را تأمین کنیم.

امام‌جمعه ساری در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه به دستگیری گروه‌های تکفیری وداعشی در کشور اشاره و از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) و بسیجیان قدردانی کرد.