بشرویه – امام جمعه شهرستان بشرویه گفت: فریضه افطاری دادن و اطعام یتیمان سیره ائمه اطهار (ع) است و حضرت علی (ع) نیز در این زمینه پیشگام بودند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد شمس الدین در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مؤمنین و نمازگزاران، به اعمال شب های قدر اشاره کرد وافزود: شب های قدر فرصتی برای درک عظمت خداوند است و این شب‌ها را بایستی به شب زنده داری و عبادت بگذرانیم.

وی اظهار داشت: شب های قدر بهترین فرصت برای استغفار و توبه به درگاه خداوند متعال است و در این روزها خداوند لطف و رحمت خود را بیشتر شامل حال بندگانش می‌کند.

حجت الاسلام شمس الدین گفت: در این شب‌ها دعا و نیایش مورد قبول درگاه حق تعالی قرار می‌گیرد.

امام جمعه بشرویه همچنین ادامه داد: ماه مبارک رمضان و شب های قدر دارای فضیلت بسیاری است و خواندن دعا و نماز در این ماه بسیار سفارش شده است.

حجت الاسلام شمس الدین بیان کرد: خداوند متعال میزبان این مهمانی بزرگ است و سفره رحمت و لطف خود را برای ما پهن گردانیده است تا بدین سان از گناه خود توبه کرده و بخشیده شویم.

وی به مراسمات و اعمال لیله القدر اشاره کرد و افزود: در این سه شب باید از لحظات و دقایق آن بهترین استفاده را کرد به طوری که خواندن دعای جوشن کبیر و نماز های مستحبی از بهترین اعمال سفارش شده در این شب‌ها است.

امام جمعه شهرستان بشرویه در ادامه خطبه های خود به سنت حسنه افطاری و اطعام یتیمان هم اشاره ای کرد و گفت: فریضه افطاری دادن و اطعام یتیمان همچون سنت ائمه و بزرگ مرد اسلام، حضرت علی (ع) یکی از اعمال مهم و واجب است.

وی بیان داشت: در سطح شهرستان بشرویه نیز مؤسسات خیریه با جمع آوری نذورات مومنین، افطاری و غذای گرم را در به نیازمندان می‌رسانند و خوشبختانه تاکنون این عمل خیر هر شب در شهرستان به میزان قابل توجهی انجام شده است.

حجت الاسلام شمس الدین در ادامه با اشاره به مناسبت های هفته افزود: شب های قدر شب ضربت خوردن امیرالمومنین حضرت علی (ع) است که مظلومیت نشان دهنده مظلومیت شیعه است لذا مراسمات شب شهادت حضرت علی (ع) بایستی با شکوه هر چه تمام تر برگزار شود.

وی به روز ۷ تیرماه و فاجعه شهادت دکتر بهشتی هم اشاره کرد و گفت: دکتر بهشتی خود را فدای اسلام و نظام کرد و تلاش بسیار برای گسترش اسلام ناب محمدی گام های موثری برداشت، شهید بهشتی معمار دستگاه قضایی در کشور بود.

امام جمعه بشرویه گفت: دفاع از مظلوم و ملت فلسطین نیز باید انجام شود و آنانی که از دفاع حقوق بشر صحبت می‌کنند متاسفانه در مقابل وحشی گری های اسرائیل ساکت مانده و از تروریست‌ها حمایت می‌کنند و همین امر سبب شده تا کشورهای اسلامی در روز قدس از ملت مظلوم فلسطین دفاع کنند.

امام جمعه بشرویه همچنین اقدام زشت و ننگین آل سعود در دستگیری شیخ عیسی قاسم، شیخ مکتب شیعی و رهبر ملت بحرین را محکوم کرد و خواستار اقدامات و دفاع سازمان بین اللمل شد.

حجت الاسلام شمس الدین نیز از زحمات همه مسؤلان و نماینده مردم در استقرار اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان تشکر کرد.

وی همچنین خطاب به استاندار و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان هم گفت: با توجه به خشکسالی و کمبود بارندگی در بشرویه بایستی نگاه ویژه تری به بشرویه داشت چرا که کشاورزان و دامداران در حال مهاجرت و فروش دام های خود هستند.