قم – امام جمعه قم روز قدس را روز کابوس رژیم صهیونیستی دانست که در این روز همه ملت‌ های اسلامی یکپارچه وارد میدان می‌شوند.

به گزارش پرس شیعه؛حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس که این شهر برگزار شد، در سخنانی با اشاره به در پیش بودن هفتم تیرماه، سالروز شهادت دکتر بهشتی اظهار داشت: نقش شهید بهشتی در ساماندهی نیروهای انقلابی برجسته بود و ایشان برای انقلابیون نقشه محوری ایفا می‌کردند.

وی افزود: شهید بهشتی در مجلس تدوین قانون اساسی مدیرترین و فعال‌ترین عضو بود و وی هیچ اعتنایی به شرق و غرب نداشت و اسطوره عزت و افتخار بود.

روز قدس ریشه در وصیت نامه امام علی (ع) دارد

تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به در پیش بودن روز قدس، اظهار داشت: روز قدس روز کابوس رژیم صهیونیستی غاصب است و در این روز جهان اسلام یکپارچه علیه رژیم صهیونیستی وارد میدان می‌شوند.

وی ادامه داد: متأسفانه غالب سران کشورهای اسلامی تمایلی به مبارزه با رژیم صهیونیستی ندارند و متأسفانه گاهی اوقات زمزمه‌های ارتباط با این رژیم نیز از سوی آنها به گوش می‌رسد.

حجت الاسلام سعیدی با بیان اینکه امروز وظیفه داریم در محور ولایت فقیه حرکت کنیم، افزود: باید با تمام توان علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستادگی کنیم و امروز هر صدای برخلاف آن باشد خیانت بزرگ به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: روز قدس ریشه در وصیت نامه امام علی (ع) دارد که فرمودند «با ستمکار در پیکار باشید و ستمدیده را یاری کنید».

تحولات اخیر بحرین گامی در مسیر سرنگونی این رژیم است

امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات در کشور بحرین، اظهار داشت: تلاش برای هویت زدایی از جامعه بحرین از جمله اقدامات این روزهای آل خلیفه است.

وی ادامه داد: این عمل ننگین آل خلیفه اعتراض مسلمانان و علما در جهان اسلام را به همراه داشته است و این حرکت گامی در مسیر سرنگونی این رژیم است.

وی در ادامه با اشاره به دیدارهای مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان با اقشار مختلف، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با هیئت دولت فرمودند نباید سخن، سکوت و نوع نگرش موجب تقویت فتنه ۸۸ شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری در خصوص حقوق‌های نجومی نیز فرمودند نباید نگاه طعمه‌ای به مسئولیت داشت بلکه مسئولیت‌ها امانت به شمار می‌روند.

وی در ادامه با اشاره به جان باختن تعدادی از سربازان در تصادف رانندگی، اظهار داشت: این خبر بسیار سخت و دشوار بود و مسئولان باید برای حفظ جان سربازان تدابیر لازم را بیاندیشند.