بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه آل خلیفه مزدور استکبار است گفت: شاهد سکوت مرگبار مجامع حقوق بشری در قبال این جنایات هستیم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر ضمن عرض تسلیت به مناسب ایام شهادت امیرالمونین حضرت علی(ع) اظهار داشت: شب‌های قدر دارای ارزش و جایگاه بسیار والایی است و باید از این شب‌ها به بهترین نحو استفاده کنیم.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری مراسمات و برنامه‌های ویژه لیالی قدر در نقاط مختلف استان، افزود: مردم استان بوشهر همواره در مراسمات مذهبی حضوری گسترده و پرشور داشته‌اند و باید در شب‌های قدر نیز از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ادامه داد: امسال توسط مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» نامگذاری شده است و باید شاهد اجرای برنامه‌ها و اقدامات عملی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی باشیم.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد اقتصاد، خاطرنشان کرد: عدالت اقتصادی نباید در منافات با ارزش‌ها باشد و مسائلی مانند حقوق‌های گزاف را نباید شاهد باشیم و باید برخورد مناسب با این موضوع صورت گیرد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه رفتارها و سخنان باید موجب کشف حقیقت و روشن‌شدن ماهیت فتنه شود، تصریح کرد: سخن و نوع نگرش نباید موجب تقویت فتنه و تاریک‌شدن زوایای آن شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری از دانشگاه‌ها به عنوان مراکز توسعه و پیشرفت نام برد و بیان کرد: باید نگاه علمی و دانش‌بنیان در کنار روحیه انقلابی و جهادی در دانشگاه‌ها حاکم شود.

وی با اشاره به اینکه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس نام‌گذاری شده است، گفت: مردم استان بوشهر در حمایت از مردم مظلوم پیشتاز هستند و امسال نیز شاهد حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس خواهیم بود.

امام جمعه بوشهر به پیام‌های حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و ادامه داد: داشتن روح استکبارستیزی و جهادی عمل کردن مردم ایران و حمایت از مظلومان از مهمترین پیام‌های حضور گسترده در این راهپیمایی است.

وی با اشاره به سلب تابعیت از آیت‌الله عیسی قاسم و دستگیری شش عالم شیعه توسط رژیم آل خلیفه، تصریح کرد: آل خلیفه مزدور استکبار است و مرتکب جنایاتی مانند متوکل‌ها شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به سکوت مجامع حقوق بشری در مقابل جنایات آل خلیفه، اظهار کرد: خراب کردن مسجد، شکنجه و سلب تابعیت از جنایات این رژیم است که اگر دست از این جنایات خود نکشند، منطقه علیه آنان اقدام نظامی و مسلحانه خواهد کرد.