میامی – امام جمعه میامی، رمضان را ماه تفضل الهی و تمرین تقوا دانست و گفت: شب های قدر فرصتی برای دستیابی به اوج معنویت و عبادت است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در نماز جمعه این هفته شهر میامی در مسجد جامع این شهر، رمضان را ماه تفضل الهی و تمرین تقوا دانست و افزود: درک ماه رمضان برای انسان فرصتی است که خداوند به او می دهد.

وی بری احیاء شبهای قدر تاکید کرد و گفت: شبهای قدر شبهای سلامت است و تا فجر آن شب همه هستی به سلامت هستند و مقدرات یک ساله برای انسان نوشته می شود.

امام جمعه میامی افزود: به هیچ امت و پیغمبری شبهای قدر داده نشده است و این یکی از ویژگی های دین اسلام است که باید قدردان آن باشیم .

صفایی پور با بیان اینکه در لیالی قدر با حضور در مساجد از برنامه های خوب و مفید در راستای تبین مقام والای امام علی (ع) استفاده کنیم، تصریح کرد: شب های قدر فرصتی ناب برای دستیابی به اوج معنویت و عبادت خداوند متعال است.

وی همچنین به ششم تیر ماه ۱۳۶۰ سالروز ترور مقام معظم رهبری توسط گروهک تروریستی فرقان در مسجد ابوذر تهران اشاره کرد و گفت: مشیت الهی براین بود که معظم له ذخیره ای برای اسلام و انقلاب باقی بمانند و برای خدمت به نظام عمر بابرکت گرفتند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی همچنین به حادثه هفتم تیر اشاره داشت و گفت: انسانهای وفادار وموثر به انقلاب اسلامی دراین حادثه به شهادت رسیدند که حجت الاسلام سید کاظم موسوی از بزرگان خطه عالم خیز میامی از جمله این شهدا بودند.

صفائی پور از دستگاه قضایی خواست تا این هفته را غنیمت شمرده و به بیان برنامه ها و عملکرد خود بپردازد و افزود: مردم باید در سایه اقتدار قوه قضاییه که احساس امنیت کنند.

وی در ادامه به بمباران شیمیایی رژیم بعث در سردشت هم اشاره کرد وگفت: البته صدام بارها در زمان جنگ تحمیلی از صلاح های غیر متعارف از جمله بمب شیمیایی استفاده کرد و اگر نبود حمایت آمریکا و اسراییل هیچ گاه صدام جرات نمی کرد که به خاک ایران حمله کند.

امام جمعه میامی افزود: آنهایی که دم از ارتباط با آمریکا می زنند و دشمن را دست کم می گیرند وخوش بین هستند به ارتباط با آمریکا بدانند که این کشور از ابتدای انقلاب یک روز بیکار ننشسته و برای ضربه زدن به انقلاب لحظه ای بیکار نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه همه دسیسه ها از جمله حوادث منطقه، بحرین، یمن و … زیر سر آمریکا است، افزود: مردم ایران به رهبری مقام معظم رهبری در برابرآمریکا تسلیم نخواهد شد واقتدار خود را از دست نخواهد داد.