دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال آینده ۵۰ ماده اولیه دارویی در کشور توسط محققان تولید شود.

به گزارش شیعه پرس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی درباره تولید داروهای جدید در کشور، بیان کرد: تا پایان سال ۹۹ در کشور ۸ واکسن انسانی، ۱۷ واکسن دام و طیور، ۵۰ ماده اولیه دارویی و ۱۴ داروی بیولوژیک در کشور تولید خواهد شد.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: با تولید این اقلام دارویی، حدود ۳۷۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی در کشور صورت می‌گیرد و برای ۸۳۰ نفر نیز اشتغال ایجاد خواهد شد.

قانعی با اشاره به فعالیت شتاب دهنده‌های زیستی در کشور، بیان کرد: در طی ۲ سال اخیر ۱۲ شتابدهنده در حوزه زیست فناوری فعالیت می‌کنند. این شتاب دهنده‌ها با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیریت بخش خصوصی راه اندازی شده است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ادامه داد: ستاد زیست فناوری آمادگی لازم برای راه اندازی شتابدهنده های مختلف در حوزه زیست فناوری کشاورزی و جانوری را نیز دارد.

بیشتر بخوانید.....
برترین های مسابقه «دانش مغز» معرفی شدند