ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه خواستار شفاف سازی و رسیدگی به حقوق های نجومی برخی مسئولان در کشور شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مهدی قریشی ظهر جمعه در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه با بیان اینکه فیش‌های حقوقی برخی از مسئولان آشکار شد افزود: چنین افرادی در کشور کم نیستند و باید تمامی مسئولان مورد کنکاش قرار گیرند و چنین افرادی شناسایی شوند و به شدت با این افراد برخورد کرد در غیر اینصورت اعتماد مردم نسبت به دولت و حکومت سلب می‌شود.

وی ادامه داد: از مسئولان دولتی انتظار می‌رود هر چه سریع‌تر به حقوق‌های نجومی مسئولان رسیدگی کنند و نتیجه را به مردم ابلاغ کنند و در این میان نیز افرادی هستند که بعد از انقلاب خالصانه و بدون هیچ چشم داشتی در خدمت مردم و کشور اسلامی هستند و این افراد را باید سرلوحه کار خود قرار داد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم آغازی بر زوال حکومت خودکامه و متحجر بحرین است اظهارداشت: تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان کشور بحرین از وی گرفته شد و به دنبال این ماجرا بسیاری از یاران و پیروان وی دستگیر شدند و چنین رفتارهایی علیه شیعیان در کشور شیعه اصلا قابل قبول نیست و توطئه گران باید بدانند که در پایان نابودی به سراغ آنان خواهد آمد.

حجت الاسلام قریشی با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی، دوری از محرمات و اطاعت از دستورات خداوند متعال اظهار داشت: جان باختن چندین نفر از سربازان ایران اسلامی در اثر سانحه خودرویی را خدمت خانواده‌هایشان تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند برایشان صبر خواستاریم.

وی افزود: درصد بیشتری از جمعیت ایران اسلامی با احکام دینی و اسلامی آشنایی دارند و به همین سبب حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ می‌کنند و در این میان افرادی هستند که با روزه خواری به این ماه مبارک الهی توهین می‌کنند و باید با چنین افرادی برخورد شود که چنین کارهایی عقوبت و عذاب الهی را در پی دارد.

وی گفت: نماز جمعه هر شهر قرارگاه فرهنگی آن شهر است و در تمامی شهرها افرادی در این زمینه فعالیت می‌کنند و مطالعاتی انجام می‌دهند و این قرارگاه در شهر ارومیه نیز ایجاد گردیده است تا در این شهر نماز جمعه به قرارگاه فرهنگی تبدیل شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه گفت: در تیرماه ترورهای بسیاری در کشور ما صورت گرفته است و در راس این ترورها دولت آمریکا قرار دارد و خباثت خود را همیشه به ما نشان داده است در حالیکه از حقوق بشر سخن به زبان می‌آورند و از این میان می‌توان به نقشه ترور مقام معظم رهبری در ششم تیرماه اشاره کرد که خوشبختانه با شکست روبرو شد و خداوند این نعمت خود را بر ما حفظ کرد.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر کارشکنی‌های این دولت می‌توان به ترورهای روز هفتم تیرماه و دوازدهم تیرماه اشاره کرد که در این روز همواپیمای مسافربری ایران توسط ناوجنگی آمریکا مورد اصبت قرار گرفت و ۳۰۰ نفر که بیش از ۶۶ نفر آنان را کودکان زیر ۱۲ سال تشکیل می‌دادند جان خود را از دست دادند.

امام جمعه ارومیه افزود: در دین مبین اسلام معصیت است و در قرآن نیز این عمل حرام شده است و کسانی که اصراف می‌کنند با شیطان دست برادری می‌دهند و به همین سبب چه در زندگی اجتماعی چه خصوصی نباید اصراف کرد و یکی از اصراف‌هایی که اخیرا صورت می‌گیرد بنرهای تبلیغاتی است که اگر از هزینه‌های شخصی تامین شوند مشکلی ندارند ولی در این میان اگر از بیت المال استفاده شود امر زشتی صورت گرفته است و در اخرت باید پاسخگو باشند.