نخبه ریاضی کشور طی حکمی از سوی سورنا ستاری، رئیس صندوق حمایت ازپژوهشگران و فناوران شد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور طی حکمی ایمان افتخاری، نخبه ریاضی کشور را به عنوان رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی منصوب کرد.

در این حکم آمده است: اهمیت نقش صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در توسعه علمی کشور و خصوصاً نقش بی‌بدیل این صندوق در توسعه علوم پایه بر کسی پوشیده نیست و نظر به مراتب تعهد و دانش حضرتعالی به موجب این حکم به عنوان «رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران» منصوب می‌شود.

امید است با توکل بر خداوند متعال و تلاش مجدانه در توسعه و صیانت دارایی‌های علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در مسئولیت خود و همچنین مأموریت‌های ذیل موفق باشید.

مأموریت‌های تعیین شده رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران به شرح زیر است؛

توسعه علوم پایه باید هدف اساسی صندوق حمایت از پژوهشگران قرار گیرد

استفاده از ظرفیت کلیه متخصصین داخلی و خارجی

ارتقای شاخص‌های علم و فناوری کشور خصوصاً در حوزه‌های مرتبط با علوم پایه

همکاری کامل با ستادهای فناوری معاونت علمی و فناوری در راستای اهداف صندوق

توسعه همکاری‌های بین المللی در زمینه‌های مرتبط و همکاری نزدیک با مرکز تعاملات بین الملل علمی و فناوری

کمک به تحقق مرجعیت علمی جمهوری اسلامی ایران

در این راستا لازم است ضمن اتخاذ رویکرد ملی و فرا دستگاهی با بهره‌گیری از ظرفیت سایر دستگاه‌ها، کلیه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی نسبت به اجرای اسناد بالادستی کشور اقدام کنند.

حتما بخوانید.....  «نهنگ پرنده» در بدن انسان حرکت می کند!

ایمان افتخاری دارای دکتری ریاضی دانشگاه پرینستون، آمریکا، دانشیار و عضو هیئت علمی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی پژوهشکده ریاضی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، پژوهشکده ریاضی،استادیار (Professor Assistant Pierce Benjamin )دانشگاه هاروارد، سرپرست دفتر ارت