نخبه ریاضی کشور طی حکمی از سوی سورنا ستاری، رئیس صندوق حمایت ازپژوهشگران و فناوران شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور طی حکمی ایمان افتخاری، نخبه ریاضی کشور را به عنوان رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی منصوب کرد.

در این حکم آمده است: اهمیت نقش صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در توسعه علمی کشور و خصوصاً نقش بی‌بدیل این صندوق در توسعه علوم پایه بر کسی پوشیده نیست و نظر به مراتب تعهد و دانش حضرتعالی به موجب این حکم به عنوان «رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران» منصوب می‌شود.

امید است با توکل بر خداوند متعال و تلاش مجدانه در توسعه و صیانت دارایی‌های علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در مسئولیت خود و همچنین مأموریت‌های ذیل موفق باشید.

مأموریت‌های تعیین شده رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران به شرح زیر است؛

توسعه علوم پایه باید هدف اساسی صندوق حمایت از پژوهشگران قرار گیرد

استفاده از ظرفیت کلیه متخصصین داخلی و خارجی

ارتقای شاخص‌های علم و فناوری کشور خصوصاً در حوزه‌های مرتبط با علوم پایه

همکاری کامل با ستادهای فناوری معاونت علمی و فناوری در راستای اهداف صندوق

توسعه همکاری‌های بین المللی در زمینه‌های مرتبط و همکاری نزدیک با مرکز تعاملات بین الملل علمی و فناوری

کمک به تحقق مرجعیت علمی جمهوری اسلامی ایران

در این راستا لازم است ضمن اتخاذ رویکرد ملی و فرا دستگاهی با بهره‌گیری از ظرفیت سایر دستگاه‌ها، کلیه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی نسبت به اجرای اسناد بالادستی کشور اقدام کنند.

ایمان افتخاری دارای دکتری ریاضی دانشگاه پرینستون، آمریکا، دانشیار و عضو هیئت علمی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی پژوهشکده ریاضی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، پژوهشکده ریاضی،استادیار (Professor Assistant Pierce Benjamin )دانشگاه هاروارد، سرپرست دفتر ارتباط و هم اندیشی با نخبگان در بنیاد ملی نخبگان، معاون پژوهشکده ریاضیات پژوهشگاه دانش‌های بنیادی پژوهشکده ریاضی، عضو هیأت امنای سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و مسؤول تدوین سند راهبردی سمپاد، عضو هیئت امنای سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، است.

وی پیش از اینها موفق به کسب جایزه ابوریحان فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در علوم پایه شده و یکی از ۵۰ دانش آموخته برگزیده دانشگاه صنعتی شریف در ۵۰ سال اول فعالیت دانشگاه و … بوده است.