یاسوج – امام جمعه یاسوج گفت: حکومت بحرین تاوان تعرض به شیخ عیسی قاسم از روحانیون برجسته آن کشور را پس می دهد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه یاسوج افزود: حکومت آل خلیفه بحرین با حمایت آل سعود جنایت‌ های زیادی را علیه مردم این کشور مرتکب می‌شوند.

وی بیان کرد: آل سعود به‌عنوان دشمن مسلمانان و خائن به دین مبین اسلام در حال ارتکاب جنایت علیه ملت مظلوم یمن هستند و علاوه بر آن از جنایت‌های داعش در سوریه و عراق حمایت می‌کنند.

حسینی همچنین به جنایت های رژیم صهیونیستی اشاره کردو اظهار داشت: جمعه هفته آینده به عنوان آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس نامگذاری شده که در آن مسلمانان جهان و ملت ایران با شرکت در راهپیمایی گسترده علاوه بر حمایت از ملت مظلوم فلسطین انزجار خود را از رژیم جعلی و نامشروع اسرائیل اعلام می‌کنند.

امام جمعه یاسوج از مردم این استان خواست همچون سالهای گذشته حضوری حماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس داشته باشند.

حسینی همچنین با تسلیت شهادت حضرت علی(ع) به ویژگی های آن امام همام اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های مهم امام اول شیعیان مقابله با تضییع بیت المال بود.

وی تصریح کرد: نباید در نظام مقدس جمهوری اسلامی حقوق ماهیانه برخی مدیران به اندازه حقوق یک سال کارگر باشد.

حسینی از دولت و رییس جمهور خواست با چنین مدیرانی برخورد قانونی و قاطع کند.

وی همچنین با گرامیداشت شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی گفت: شهید بهشتی معمار دستگاه قضایی کشور و از افراد موثر در تدوین قانون اساسی بود که شهادت ایشان حادثه دلخراشی برای کشور و ملت ایران بشمار می‌رود.

وی افزود: قوه قضائیه یکی از متولیان برقراری امنیت، آرامش و عدالت در جامعه است و باید قدردان این تلاش‌ها باشیم.

حسینی در ادامه با اشاره به هفته صرفه جویی در مصرف آب، گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه آب مشکلاتی دارد که بخشی از آن ناشی از کمبود بارش در سال‌های اخیر بوده است.

وی انشعاب‌های غیرمجاز آب را خلاف شرع دانست و بر برخورد با متخلفین در این خصوص و همچنین صرفه جویی، رعایت اصلاح الگوی مصرف و مصرف بهینه تاکید کرد.