دامغان – امام جمعه دامغان با بیان اینکه ازدیاد پرونده ها در دستگاه قضایی منجر به اطاله داد رسی می شود، گفت: برخورد دستگاه قضا در مقابله با مفسدان اقتصادی باید قاطعانه باشد.

به گزارش پرس شیعه؛حجت الاسلام سید محمد حسینیان در سومین جمعه از ماه مبارک رمضان در آئین نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دامغان و در جمع مومنان روزه دار دامغانی به میزبانی مصلی امام خمینی (ره) این شهر اظهار داشت: شب قدر، شب تقدیر است و مقدرات انسان ها در این شب ها رقم می خورد که باید قدر و عظمت آن را درک کنیم.

وی اضافه کرد: در شب های قدر باید با حضور پر شور خود در مساجد و محافل قرآنی به راز و نیاز به درگاه خداوند تبارک و تعالی بپردازیم و استغفار کنیم.

حسینیان تصریح کرد: بر اساس روایات شب ۱۹ ماه مبارک رمضان شب تقدیر، شب ۲۱ تثبیت و شب ۲۳ اعمال انسان ها در این سه شب امضاء می شود و بر ما است که از فرصت ها استفاده کنیم.

امام جمعه دامغان همچنین با اشاره به سالروز شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفای امام خمینی (ره) در حادثه هفتم تیر سال ۱۳۶۰ ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته قوه قضائیه افزود: ازدیاد پرونده ها و ورود آن به دستگاه قضایی منجر به اطاله دادرسی می شود که باید با فرهنگ سازی و پیشگیری از جرم به کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی جلوگیری کنیم.

حسینیان با بیان اینکه دادستان و دادگستری مسئول حفظ امنیت در جامعه هستند، اضافه کرد: دستگاه قضا باید با فساد در جامعه مقابله کند.

وی عملکرد سربازان گمنام امام زمان (عج) در کشف و خنثی سازی توطئه های تروریست ها را قابل تقدیر دانست و افزود: ۱۰ تروریست وابسته به استکبار در داخل کشور نفوذ کرده و به دنبال بمب گذاری و انفجار در نقاط مختلف کشور بودند که در دام نیروهای امنیتی گرفتار شدند.

امام جمعه دامغان همچنین به آزادسازی فلوجه در عراق از دست تروریست های داعشی و تکفیری اشاره کرد و افزود: دو هزار و ۵۰۰ تروریست در شمال و جنوب فلوجه به هلاکت رسیدند و این منطقه آزاد و ترورسیت ها نیز منطقه را ترک کردند.

حسینیان گفت: باید همانند هشت سال دفاع مقدس تلاش کنیم آرمان های انقلاب، امام (ره) و شهدای هشت سال دفاع مقدس حفظ شود و در حفظ این دستاوردها تلاش کنیم .