محلات – امام جمعه محلات گفت: انتظار مردم از قوه قضائیه این است که با برخورد جدی با مفسدان، جلوی مفاسد اقتصادی را در کشور بگیرد تا امکان سوء استفاده از بیت المال فراهم نشود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه محلات اظهار داشت: آنچه که مردم امروز از قوه قضائیه مطالبه می کنند، مقابله با فساد اقتصادی و مفسدین اقتصادی است و قوه قضائیه باید در برخورد با مفاسد و مفسدین اقتصادی با قاطعیت تمام برخورد کند تا اعتماد مردم به مسئولین نظام و قوه قضائیه حفظ شود.

وی با اشاره به هفتم تیرماه وشهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش در حادثه انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در مورد شهید بهشتی فرمودند که بهشتی مظلوم زیست، مظلوم شهید شد و خار چشم دشمنان بود و به همین مناسبت این روز را روز قوه قضائیه نامیدند.

ربانی ادامه داد: در این فاجعه دلخراش شخصیت های بزرگ و سرمایه های مهمی را از دست دادیم ولی با این حادثه انقلاب اسلامی بیمه شد و چهره منافقین و لیبرال ها برای ملت ایران کاملا روشن و آشکار شد.

امام جمعه محلات افزود: لیبرال ها و منافقین به دلیل همین جنایت هایی که انجام دادند، منفور ملت شدند و جایگاه خود را از دست دادند و امروز به فلاکت و بدبختی دچار شده اند.

حقوق های نجومی برخی مسئولان هجمه به ارزش هاست

ربانی با اشاره به حقوق های نجومی برخی مسئولان گفت: مسئولان در نظام اسلامی وظیفه دارند به مردم خدمت صادقانه کنند و این حقوق های نجومی حاصل خدمت صادقانه به مردم نیست و بلکه هجمه به ارزش های انقلاب است.

وی افزود: بیشتر مدیران کشور، پاک دست و خدمت گذار مردم هستند و برای رفع مشکلات مردم زحمات زیادی می کشند ولی عده ای از مدیران به دنبال اشرافی گری هستند و با ویژه خواری از بیت المال برای خود حقوق های نجومی تعیین می کنند که باید با این معدود مدیران، برخورد جدی صورت گیرد.

ربانی بروز این مشکلات را به دلیل ضعف قانون و ضعف نظارت دانست و تصریح کرد: قانونگذاران باید قوانین را بروز کنند و دستگاه های نظارتی نظارت بیشتری اعمال کنند.

وی افزود: نباید مدیرانی که دارای روحیه ویژه خواری و زندگی اشرافی هستند، در پست های بالا گماشته شوند و درخواست مردم این است که با این گونه موارد به نوعی برخورد شود که امکان بازگشت برای این مدیران و سوء استفاده از بیت المال وجود نداشته باشد.

ربانی با اشاره به وقایع اخیر کشور بحرین، گفت: رژیم آل خلیفه تابعیت شیخ عیسی قاسم، عالم مبارز بحرینی را سلب کرده است و قصد دارد با این اقدامات جلوی مبارزه او و یارانش را بگیرد.

وی بیان داشت: تکفیری ها در عراق و سوریه خصوصا در آزادسازی فلوجه ضربات سنگینی متحمل شدند و این ضربات در واقع ضربه به آل سعود بود و اکنون این رژیم قصد دارد این شکست خود را در بحرین جبران کند.

ربانی افزود: پس از این شکست ها، آل خلیفه و آل سعود با توطئه آمریکایی ها و با هدف ایجاد حاشیه امن برای اسرائیل غاصب، به دنبال ایجاد تنش جدیدی در منطقه هستند و قصد دارند این تنش را به بحرین بکشانند تا در منطقه آرامش اتفاق نیفتد.

وی افزود: آل سعود باید بداند که نتیجه استبداد نابودی است و این فرجام را باید از سرنوشت دیکتاتورهای منطقه از جمله صدام، قذافی، مبارک و شاه خائن درس بگیرد و دست از ظلم و استبداد بر علیه مردم بردارد.

امام جمعه محلات با اشاره به هفته اطعام محرومین و اکرام ایتام در ماه مبارک رمضان، افزود: این کار خداپسندانه ای است که سیره اهل بیت(علیهم السلام) است و باید همگان به آن توجه ویژه کنند.

ربانی تصریح کرد: اطعام و رفع نیاز مستمندان باید همراه با کرامت و توام با زیبایی های اخلاقی باشد و بدون منت و آزار انجام شود تا آبروی مومنین نیازمند حفظ شود و مورد قبول خداوند قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: شب های قدر شب های با عظمتی است و باید همه به درک این شبها توجه کنند و با حضور در مساجد و دعا و مناجات، به درگاه خداوند توبه کنند و با نگاهی به گذشته، برای آینده تصمیم بگیرند.

ربانی افزود: در شبهای قدر مقدرات انسانها تعیین می شود و یک فرصت طلایی است تا با استفاده از این فرصت هایی که خداوند از روی لطفش در اختیار بندگان خود قرار داده، دل ها را به خدای منان نزدیک کنند.