کرج – نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: از دستگاه دیپلماسی کشور درخواست می کنیم به طور جدی از مردم بحرین حمایت کند و پشتیبانی لازم را داشته باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سید محمد مهدی حسینی‌ همدانی در خطبه‌ های نمازجمعه این هفته شهرستان کرج با اشاره به شب ضربت خوردن امام علی(ع) به دوران زندگی و حکومت وی اشاره و گفت: تلاش آن حضرت برای برقراری عدالت از مهمترین نکات زندگی ایشان است.

آیت الله حسینی همدانی با توجه به فرمایشان علی بن ابی طالب(ع) چهار موضوع ضایع کردن اصول، به فروع چسبیدن، به کار گماردن افراد فرومایه و کنار گذاشتن افراد لایق و کاردان را نشانه انحطاط دولت ها دانست و گفت: کسی که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت گرفت اگر به فکر پر کردن جیب خود باشد، به فکر اجرای عدالت علی(ع) نیست.

وی با اشاره به اینکه کامیون کامیون کالای قاچاق وارد کشور می شود که زندگی مردم را مختل می کند، افزود: در این زمینه دیده بان های کشور باید توجه داشته و اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: فردی که در کنار سختی مردم جامعه حقوق های نجومی دریافت می کند، دروغ می گوید که شیعه است و مسئولی که از او حمایت می کند نیز علوی نیست، چراکه انقلاب ما انقلاب مردم کوچه و خیابان است.

مبارزه با مفاسد اقتصادی مورد تاکید رهبری است

خطیب جمعه کرج گفت: چگونه عده ای اشرافی، شکم پاره و بی درد، حقوقی نجومی از بیت المال دریافت کرده و تقصیر را گردن دیگری می اندازند، در حالی که جوانان بیکار بسیاری برای گرفتن وام های ناچیز در خانه ها هستند و ازدواج نمی کنند، به طور مسلم این افراد درد جامعه را نمی فهمند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی سال هاست که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد، افزود: کسی که تنها یک ماه حقوقش از حقوق سالیانه کارگری که ۸ تا ۱۰ ساعت در روز در مقابل کوره می ایستد، بیشتر است قطعا درد مردم و شرمندگی در مقابل زن و فرزند را می فهمد؟

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه نباید جامعه را به سمت اختلاف طبقاتی سوق داد، بیان کرد: اگر به این افراد مجال داده شود، به گفته مقام معظم رهبری، وال استریت ایرانی را به وجود می آورد.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با این موضوع دستور رئیس جمهور و پیگیری، تنها مانند برجام روی کاغذ و مفاسدی است که در دولت های گذشته انجام شد و مرور زمان اثرگذاری آن را از بین برد، گفت: باید در این زمینه اقدام و عمل داشت تا مرور زمان سبب عدم توجه به آن نشود.

مسئولان انقلابی باشند

نماینده‌ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه در این زمینه باید از دیگران یاد بگیرند که چگونه عمل می کنند، افزود: وزارت مالی عمان چند روز پیش بیانیه ای داد که بر اساس آن پاداش سالیانه مقامات دولتی در راستای ریاضت اقتصادی که دولت در نتیجه کاهش قیمت نفت اتخاذ کرده، قطع می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی مسئولان برای تفریح ۵۰۰ میلیون تومان وام می گیرند و نمی پردازند، در حالی که جوانان کشور گشایش زیادی در زندگیشان با وام های کم ایجاد می شود، تاکید کرد: انتظار مردم از مسئولان این است که انقلابی عمل کنند.

امام جمعه کرج تصریح کرد: کسی که با کفار نمی جنگد هرگز نمی تواند اقامه دین کند و اگر کُرنشی در مقابل ظلم و فساد باشد، عزت کشور از بین می رود و این مربوط به همه امور کشور است.

وی افزود: اکنون در سیاست خارجه نباید اجازه دهیم به اسم دیپلماسی ارزش ها و داشته های انقلابی از بین برود، چرا باید درست در زمانیکه شایعه می کنند ایران در مقابله با غرب در رابطه با سوریه کوتاه آمده، وزارت خارجه معاون عربی آفریقایی که مواضع محکمی در مقابل سوریه داشت را جابجا کند؟

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه حرکتی انجام می شود که در عمل آمریکا خوشحال می شود، بیان کرد: چرا موضع گیری دستگاه دیپلماسی ما به گونه ای است که دشمنان جرات پیدا می کنند در مورد عملیاتی شدن برجام و PMD صحبت کنند؟

اهمیت عدالت در نظام اسلامی

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز خاطرنشان کرد: بنا به فرمایشات رهبر مسئولان باید در هر جایگاهی که قرار دارند انقلابی عمل کنند و عزت به دست آمده از خون شهدا را هدر ندهند.

وی یادآور شد: با توجه به مناسبت شهادت آیت الله بهشتی و هفته قوه قضائیه باید به موضوع معیشت قضات توجه داشت تا دستگاه قضایی حقیقت را فدای مصلحت نکند و بداند مسند قضا امانت است نه تجارت.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه مهمترین کار دستگاه قضا برقراری عدالت و امنیت است، گفت: امروز در نظام اسلامی عدالت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مبارزه با مفاسد از وظایف این دستگاه به شمار می رود.

خطیب جمعه کرج در ادامه سخنان خود، خاطرنشان کرد: با توجه به جوان بودن استان البرز و مشکلات زیاد مربوط به این قوه در استان، در مجموع حرکت به سمت جلو است که امید است با استفاده از امکانات در این حوزه شاهد پیشرفت بیشتری باشیم.

وی تاکید کرد: در همه دستگاه ها خطاکار وجود دارد اما این مهم، بینایی و توجه مسئولان بالاتر را می طلبد.

ضرورت افزایش بصیرت مردم و مسئولان

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با شعرا و اهل ادب، گفت: ایشان شعرا را سرمایه ملی دانستند و درخواست کردند شعرها با مضامین روز کشور سروده شود و خیانت هایی که قدرت های استکباری علیه ایران می کنند به صورت شعر و سرود ماندگار شود.

وی در ادامه سخنان خود، افزود: متاسفانه افراد ولنگار و بی بند و باری که به اسامی مختلف دعوت و مورد تجلیل دستگاه های مختلف قرار می گیرند افزایش یافته، در حالی که این مسیری انحرافی است؛ نباید از مسائل سخیف، بی ارزش و معارض با نظام و انقلاب تجلیل شود.

امام جمعه کرج ضمن اشاره به اینکه دعوت از این افراد و تجلیل از آنان به نوعی الگوسازی برای جوانان است، گفت: اکنون در حال جنگ نرم، امنیتی، سیاسی، فرهنگی و نفوذی هستیم که در این راستا همه مردم و دستگاه ها باید بصیرت خود را افزایش داده و آمادگی لازم را داشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود به وضعیت کشور بحرین اشاره کرد و افرود: بحرین کشور کوچکی است که ۷۰ درصد از مردم آن شیعه هستند پس از جریان بیداری اسلامی، مردم به قیام مسالمت آمیز اقدام کردند که رژیم آل خلیفه به کمک آل سعود سرکوب تروریست گونه را برای مقابله پیش گرفت.

آیت‌الله حسینی همدانی تاکید کرد: رژیم آل خلیفه شیعه نبوده و تنها ۳۰ سال است که به این کشور آمده در نظر دار مردم بحرین را از کشور خود خارج کند و اتوبوس اتوبوس افراد دیگر را به این کشور وارد می کند تا ترکیب جمعیتی را برهم بزند.

غرب بدنبال کم‌رنگ کردن مظلومیت فلسطین

خطیب جمعه کرج با بیان اینکه همانطور که از تمام حرکت های اسلامی حمایت کردیم، از مردم مسلمان و شیعه بحرین نیز دفاع می کنیم، گفت: از دستگاه دیپلماسی کشور درخواست می کنیم جدی تر در این مسئله ورود کرده و پشتیبانی لازم را داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بیانیه حاج قاسم سلیمانی نیز مبین این امر بود که در همه جای دنیا برای حمایت از مظلوم اعلام آمادگی می کنیم، ادامه داد: آرمان انقلاب اسلامی و پیروان او در سراسر عالم، نابودی کامل اسرائیل از صفحه روزگار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان تاکید کرد: با توجه به شرایط خاص منطقه و تلاش و استراتژی جهان غرب برای کمرنگ کردن مسئله فلسطین که در این زمینه داعش و سایر گروه های تکفیری را ایجاد کردند تا با نشان دادن چهره خشن اسلام، مظلومیت فلسطین را کمتر نشان دهند، لازم است که روز قدس امسال باشکوهتر و منسجم از هر سال برگزار شود.

وی ضمن تسلیت در مورد ضایعه درگذشت تعدادی از سربازان در کشور، گفت: کارخانه قند کرج با سوء تدبیر و مدیریت به سبب عدم در اختیار قرار دادن مواد اولیه تعطیل شد که این امر باید در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه کرج در پایان گفت: ستاد عتبات عالیات ساخت هفت درب از درب های حرم امام حسین(ع) را به عهده گرفته که از مردم درخواست می شود همانند سال های گذشته برای نشر و گسترش فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت در حد وسع خود قدم بردارند.