شاهرود – امام جمعه موقت شاهرود با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی و متهدانش دروغی بیش نیست، گفت: مساله حقوق بشر آمریکایی ابزاری برای رسیدن به اهداف و منافع دشمنان اسلام در منطقه است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی حسینیه مدرسه قلعه این شهرستان، ضمن اشاره به لغو تابعیت شیخ عیسی در بحرین به مثابه نمونه ای بارز از لغو حقوق بشر، ابراز داشت: این اقدام کاملا بازی سیاسی بر علیه شیعیان است و اگر در بحرین قرار باشد تابعیت کسی لغو شود، آن سران آل سعود هستند که مدت هاست مانند بختکی نحس جان و مال مردم بحرین را تهدید می کنند نه مسلمانانی که برای حق آزادی بیان و اجرای مناسبت های دینی و مذهبی خود سخن می گویند.

وی افزود: حقوق بشر آمریکایی در این روزها یکبار دیگر چهره خود را به دنیا نشان داد و هنوز قائله کشتار کودکان معصوم و بی گناه در بحرین، یمن، سوریه و فلسطین با بمب های سفارشی توسط متحدان غربی و کشورهای دست نشانده ای مانند عربستان و رژیم غاصب صهیونیستی از یاد نرفته، موضوعی دیگر را به وجود می آوردند تا نهایت انزجار بین المللی از این رفتار توسط آزادیخواهان جهان فریاد زده شود اما در این بین سکوت مجامع بین المللی اوج شگفتی است.

حقوق های نجومی حمله به ارزش های انقلاب

امام جمعه موقت شاهرود در بخش دیگری از سخنان خود به فیش های حقوقی نجومی نیز اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در دیدار رمضانی خود با دولتمردان کابینه یازدهم فرمودند حقوق های نجومی، هجوم به ارزش هاست اما اکثر مدیران ما پاک دست هستند هرچند همان تعداد کم هم نباید در بین مدیران باشند چرا که ما معتقدیم هیچ کس حق استفاده نامتعارف از بیت المال را ندارد.

امینی خواستار پیگیری مجدانه دولتمردان در مطالبه حقوق عامه مردم شد و ابراز داشت: حقوق های نجومی برخی از مدیران یکی از مسائلی بود که رهبر انقلاب در این دیدار به آن اشاره و بر لزوم برخورد با متخلفان تاکید کردند و ما نیز از دولتمردان می خواهیم تا در این امر اهتمام ویژه داشته باشند تا بتوانیم اشاعه امید را در جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته باشیم.

وی افزود: دولت خوشبختانه در مسیر اهداف انقلاب اسلامی و آرمان های نظام اقدامات در خور توجهی را در دستور کار قرار داده است که در این بین شعار اشاعه امید در بین مردم نباید به هیچ وجه لکه دار شود چرا که این مهم در مغایرت با شعار اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی در بین اقشار مختلف مردم است.

شهدای مدافع حرم فخر ایران و اسلام هستند

امام جمعه موقت شاهرود با بیان اینکه شهدای مدافع حرم فخر اسلام و ایران هستند، گفت: مدافعان حرم با عشق به آرمان های اسلام ناب محمدی(ص) از خانه و خانواده خود گذشته و برای دفاع از حرمین شریفین رخت رزم بر تن کرده و در مقابل دنیایی از کفر ایستادگی می کنند و اگر این ارده پولادین و ایمان مستحکم فخر و لذتی برای ایران و ایرانی ندارد، در اصل چیست؟

امینی با تاکید بر اهتمام جدی مردم برای کمک به جبهه مقاومت، ابراز داشت: امروز رزمندگان ما در جبهه مقاومت، صف نخست دفاع از اسلام را رها نکرده اند و ما کیلومتر ها دورتر باید بدانیم که در قبال این رشادت و فداکاری های مدافعان حرم، وظایفی را نیز بر عهده داریم لیکن بر همگان ضروری است که کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به جبهه های مقاومت ارسال کنند.

وی افزود: امروز دشمنان اسلام و کفار با هزینه های میلیاردی در راستای تجهیز تکفیری های ملعون می کوشند اما در مقابل نیروی ایمان، اراده و عشق به پروردگار همچنان عاجز و درمانده هستند که این امر جز در سایه عنایات الهی امکان پذیر نیست.

شب قدر فرصتی برای قدر شناسی

امام جمعه موقت شاهرود با اشاره به فرا رسیدن شب های قدر، گفت: قدر زمانی مناسب برای قدر دانستن نعمات الهی، برکات خدادادی و انفالی است که در طول زندگی خود همواره آنها را در اختیار داریم و امروز زمانی برای شکرگزاری درباب آنها است همچنین شب قدر از ده ها شب با اهمیت تر است و عبادت فراوان و طلب نیاز از خدای متعال در این لیالی به شدت توصیه می شود.

امینی با بیان اینکه ملائکه و فرشتگان در لیله القدر بین عرش و زمین در تردد هستند، ابراز داشت: قدر زمانی برای حاجت مندان است تا از درگاه پروردگار دست خالی بیرون نیایند.

وی افزود: سرنوشت یکسال بندگی انسان در شب قدر رقم می خورد و خداوند برای کسانی که از برکات این شب گرامی بهره مند می شوند، اجری عظیم ذخیره کرده است.