بروجرد – امام جمعه بروجرد گفت: انتظار ملت ایران از قوه قضائیه در شرایطی که برخی مدیران به بیت المال دست درازی کرده اند مبارزه و برخورد جدی با این مفسدان اقتصادی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام ترابی در خطبه های نماز جمعه بروجرد با اشاره به هفتم تیر و سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفای ایشان به انقلاب و نظام اظهار داشت: حادثه ترور هولناک این عزیزان نه تنها موجب خاموشی چراغ نوپای انقلاب در آن دوران نشد بلکه سبب شد تا شعله نظام هر روز روشن تر از گذشته باشد و مسولین ذی ربط نباید اجازه دهند تا برخی افراد به اسم انقلاب و اسلام به بیت المال ضربه بزنند.

وی اظهار داشت: شهید بهشتی سی و پنج سال پیش به همراه مخلص ترین یاران خود به شهادت رسید تا سند حقانیت انقلاب و نظام پابرجا بماند و همین موضوع امروز سبب شد تا نظام جمهوری اسلامی ایران نقاب منفوراز چهره دشمنان برداشته و به عنوان یک کشور اسلامی الگویی مناسب برای دنیا باشد.

خطیب جمعه بروجرد عنوان کرد: در حالی که مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور روز به روز زندگی را برای مردم سخت کرده، عده ای از خدا بی خبر با حقوق های غیرمتعارف، با دست درازی به بیت المال حق ملت مظلوم ایران را ضایع می کنند.

حجت الاسلام ترابی با اشاره به نقش نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام ارزشی که برگرفته از نهضت اسلام ناب محمدی(ص) بوده بیان داشت: در این نظام نباید کسی جرات کند به اموال مردم دست بزند و مجلس و دولت با ورود به این بحث و تصویب قانونی منسجم دست چپاولگران به اموال مردم را قطع کنند.

وی گفت: انتظار ملت ایران از قوه قضائیه در شرایطی که برخی مدیران به بیت المال دست درازی کرده اند مبارزه و برخورد جدی با این مفسدان اقتصادی است.

وی افزود: سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم در دادگاه و وزارت کشور بحرین، نشات گرفته از نیرنگ های شوم آل خلیفه و اربابان غربی آنها یعنی آمریکا و اسرائیل است.

امام جمعه بروجرد رژیم آل خلیفه را محکوم به نابودی خواند و افزود: در پنج سال گذشته جهان شاهد تهاجم وحشیانه این رژیم غاصب به ملت مظلوم بحرین است و قطعا سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم زمان نابودی آنها را نزدیک، و پیروزی مردم ستم دیده این کشور را نزدیکر خواهد کرد.

حجت الاسلام ترابی گفت: راه مقاومت در این شرایط حساس مبارزه مسلحانه خواهد بود و با این جنایات مردم باید برای برداشتن افراد ظالم و خونخوار دست به سلاح شوند.

وی در خطبه دیگر خود با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان به نیمه، فضلیت و برکات این ماه را از هزار ماه دیگر بیشتر برشمرد و افزود: در شبهای قدر که هر لحظه از آن برابر عمر انسان است باید از فرصت ها به درستی بهره برد و با راز و نیاز و دعا و توبه استغفار روح خود را از آب پاک رمضان شستشو داد.

وی افزود: ماه رمضان ماه صبر و استقامت در برابر نفس اماره است و پایان مبارزه با این نفس باطل، بهشت نورانی خواهد بود که خداوند در قرآن بشارتش را به بندگان راستین خود می دهد.

خطیب جمعه بروجرد در ادامه با اشاره به فرارسیدن ایام شهادت بزرگ مرد تاریخ اسلام و شیعه، امام علی (ع) افزود: شهادت این مرد بزرگ موجب پیروزی عدالت بر ستم است، زیرا ایشان مظهر فتوت و عدالت و شجاعت و دیانت و ایمان و تقوا و به روایتی قرآن ناطق است.