بیرجند – امام جمعه بیرجند گفت: با توجه به زمان اندکی که تا پایان دولت داریم تغییر استاندار خراسان جنوبی به صلاح استان نیست و از دولت می‌خواهیم تغییری انجام نشود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی در خطبه های این هفته نماز جمعه بیرجند با اشاره به لیالی قدر اظهارکرد: در شب های قدر باید حقیقت قرآن را درک کنیم و فهم خود را نسبت به اهل بیت (ع) بیشتر کنیم.

وی با بیان اینکه باید در این شب‌ها تصمیمات خوبی برای خود بگیریم، گفت: تا زمانی خود را با خوبی، صداقت و مهربانی تغییر ندهیم در زندگی و جامعه تغییری ایجاد نخواهد شد.

وی با اشاره به روز قدس و نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به این نام عنوان کرد: روز قدس روز حیات اسلام است و باید برای حضور در مراسم این روز حضور پرشور و باشکوه داشته باشیم.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه دشمن به دنبال از بین بردن وحدت اسلامی است، گفت: تمام جنایاتی که توسط گروهک داعش و اسرائیل انجام می‌شود پشت پرده آن آمریکا حضور دارد.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم صدای مردم مظلوم بحرین را به گوش جهانیان برسانیم، ادامه داد: نباید برابر احدی جز خداوند سر تعظیم فرود آورد.

وی با اشاره به مطرح شدن بحث تغییر استاندار خراسان جنوبی گفت: تغییر مدیریت عالی خراسان جنوبی به صلاح نیست و از دولت می‌خواهیم این تغییر صورت نگیرد.

رضایی با اشاره به اینکه اکنون نیز برخی با تندروی و بهانه‌های گوناگون به دنبال تغییر استاندار هستند، ادامه داد: تلاش و ارتباط خوبی که استاندار فعلی استان با مرکز کشور دارد قابل تقدیر است.

امام جمعه بیرجند عنوان کرد: با توجه به زمان اندکی که تا انتخابات رئیس جمهور باقی است تغییر استاندار به صلاح استان نیست چراکه در این زمان محدود گزینه جدید فرصت عملیاتی کردن برنامه های خود را نخواهد داشت.