رشت – امام جمعه رشت با اشاره به لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم از کشور بحرین گفت: این اقدام بساط پادشاهی آل خلیفه را در هم می پیچد.

به گزارش پرس شیعه؛آیت‌ الله زین‌ العابدین قربانی در خطبه های این هفته نمازجمعه رشت با اشاره به فرارسیدن لیالی قدر اظهار کرد: شب های قدر بهترین و برترین شب های سال است که فرصت مناسبی برای بهره گیری است.

وی افزود: در این شب ها شرایطی فراهم می شود تا همه بتوانیم وظیفه خود نسبت به قرآن را ادا کرده و از برکات این شب ها در راستای خودسازی استفاده کنیم.

امام جمعه رشت نزول آیات قرآن در شب قدر را از ویژگی های این شب ها عنوان و تصریح کرد: قرآن کتاب روشن مسلمانان بوده که آیات آن وسیله ای برای هدایت مومنان است.

آیت الله قربانی با بیان اینکه در قرآن همه چیز به روشنی گفته شده و راه حق از باطل کاملا مشخص شده است، خاطر نشان کرد: هر حکمی که در قرآن آمده بر اساس حکمت است و پشت تمام مسائلی که خداوند در معجزه پیامبر اکرم (ص) مطرح کرده، فلسفه ای نهفته است.

وی با تاکید بر اینکه قرآن تنها کتاب آسمانی تحریف نشده است، گفت: قرآن کریم نعمتی بزرگ در بین مسلمانان است که عمل کردن یا بی توجهی به آن، سعادت و شقاوت انسان ها را رقم می زند.

امام جمعه رشت شب های قدر که شب های نزول دوباره قرآن به پیامبر است را فرصتی مناسب برای درک احکام و معارف و مفاهیم مطرح شده در قرآن دانست و تصریح کرد: این کتاب آسمانی برای تدبر آمده و نشانه ای برای اهل یقین است.

آیت الله قربانی تاکید کرد: در جامعه ای که خوشبختانه به یمن پیدایش انقلاب اسلامی قرآن از شأن و منزلتی بالایی برخوردار است، بر همگان واجب است تا از این گنجینه اسرار الهی بهره های لازم را ببرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفتم تیر ماه و حادثه دلخراش شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان، یادآور شد: چهار نفر از شهدای هفتم تیرماه گیلانی هستند.

خطیب جمعه رشت شهید بهشتی را از یاران مخلص انقلاب خواند و افزود: شهادت ایشان و یارانش ضربه بزرگی به پیکره انقلاب بود.

آیت الله قربانی به هفته قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: کار قضاوت بسیار سخت و پیچیده است و قضات باید به این مورد توجه داشته باشند که جایگاه آنها، جایگاه پیامبر(ص) و حضرت علی (ع) بوده و تکیه زدن به چنین جایگاهی مسئولیت بسیار سختی است.

امام جمعه رشت در ادامه درباره لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم در بحرین، تصریح کرد: پادشاه بحرین باید بداند همانطور که سردار سلیمانی و رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرده اند، با این کار بساط سلطنت وی برچیده می شود.

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن روز قدس تاکید کرد: مردم گیلان همچون سال های گذشته باردیگر به میدان آمده و مشت های محکم خود را بر دهان آمریکا و اسرائیل بکوبند.