بندرعباس – امام جمعه بندرعباس گفت: نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران باید سیره و تفکر شهید بهشتی را الگو و مورد توجه قرار دهد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و تسلیت هفتم تیر سالروز شهادت آیت الله بهشتی و اعضای حزب جمهوری اسلامی، بیان داشت: دادگستری و نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران باید سیره و تفکر شهید بهشتی را الگو و مورد توجه قرار دهد.

وی در ادامه به شب های قدر و ایام شهادت امام علی (ع) اشاره کرد و افزود: تمام مدارک دینی و تاریخی بر حقانیت حضرت علی (ع) تاکید دارد اما با این وجود جریان وهابیت با اصرار بر کج فهمی های خود، دست از تلاش بیهوده برای تحریف این بخش درخشان از تاریخ اسلام دست بر نمی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ادامه داد: بیانات پیامبر بزرگوار اسلام (ص) در مقاطع مختلف تاریخی درباره حضرت علی (ع) بخشی از تلاش و حساسیت ایشان برای حفظ وحدت بوده است.

آیت الله نعیم آبادی تصریح کرد: امام راحل و مقام معظم رهبری نیز با الگو گرفتن از روش پیامبر اسلام بر وحدت مسلمانان و انسجام جامعه اسلامی و گروه های سیاسی تاکید داشته اند.

وی تاکید کرد: احادیث، روایت ها و شواهد تاریخی درباره حقانیت حضرت علی (ع) به قدری زیاد است که آن را به حقیقتی غیر قابل تردید تبدیل کرده است.

امام جمعه بندرعباس همچنین خواستار شرکت گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان شد.