قزوین – نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: اگر در انتخاب مدیران دقت کنیم و شایستگان به منصب برسند شاهد تضییع بیت المال و دریافت حقوق های چند صد میلیونی نخواهیم بود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین در مسجدالنبی گفت: خوشا به حال کسانی که از فرصت ارزشمند ماه مبارک رمضان برای آمرزش گناه و نزدیکی به خداوند بخوبی استفاده کرده اند و با پایان این ماه در تهذیب نفس موفق بوده اند.

خطیب جمعه قزوین بیان کرد: در استانه لیالی قدر باید سعی کنیم آینده خود را تضمین کنیم و با عبادت و شب زنده داری ذخیره ارزشمندی برای آخرت بیندوزیم.

وی اضافه کرد: انس با قرآن و تامل و اندیشه در دستورات قرآنی در شب های قدر توصیه شده و امیدواریم با لطف الهی مورد بخشش الهی واقع شده و مسیر درست زندگی را پیدا کنیم.

حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به فرا رسیدن روز قدس از مردم مسلمان و روزه داران خواست با حضور در راهپیمایی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، جواب قاطعی به مستکبران و رژیم صهیونیستی داده و جنایت های استکبار جهانی را محکوم کرده و در حمایت از مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین فریاد بزنند.

آیت الله عابدینی با گرامیداشت هفته قوه قضاییه تصریح کرد: یاد شهید بهشتی الگوی شاخص دستگاه قضایی کشور را گرامی می داریم و از خدمتگزاران این قوه انتظار داریم چون گذشته در برخورد با متخلفان قاطعانه عمل کند.

امام جمعه قزوین از برخورد سریع و قاطعانه دادستانی با هنجارشکنان تشکر کرد و یادآورشد: در نظام اسلامی نباید اجازه دهیم با هنجار شکنی ارزشهای دینی زیر سوال برود.

در انتخاب مدیران دقت شود

امام جمعه قزوین در خصوص رعایت بیت المال از سوی مدیران گفت: متاسفانه تعدادی از مدیران در زمان مسئولیت خود هیچ توجهی به بیت المال ندارند و با دریافت حقوق های میلیونی با آبروی نظام بازی می کنند و به حلال و حرام قائل نیستند که این افراد باید از این بابت از مردم عذرخواهی کنند.

عابدینی گفت: دولتمردان باید دقت کنند تا هر کسی در مسئولیت های مهم قرار نگیرد و پس از سپردن پستها نیز باید مراقبت و کنترل لازم انجام شود تا خطایی رخ ندهد و مردم بی اعتماد نشوند.

برجام بی نتیجه مانده است/ تحریم ها بیشتر شد

وی در ادامه مهمترین هدف دشمن از اجرای برجام را نفوذ به کشور دانست و اظهارداشت: با اجرای برجام تاکنون همه تحریم ها برجای خود باقی مانده است و این موضوع نشان می دهد دشمن به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و نمی توان به آن امیدوار بود که به تعهدش پایبند باشد.

عابدینی تصریح کرد: موضوع برجام نه تنها باعث برداشته شدن تحریم ها نشد بلکه باعث بیشتر شدن تحریم شده و این مسائل خلاف تعهد کشورهای مذاکره کننده است و ما نیز باید در این زمینه تدبیر کنیم.

امام جمعه قزوین یادآور شد: در گذشته رشد غنی سازی کشور سه درصد بود که قبل از برجام به ۲۰ درصد هم رسید و با اتکا به دانشمندان پرتوان خود قادر بودیم آن را به ۶۰ درصد هم برسانیم اما امروز در شرایطی قرار داریم که دشمن ما را در بین آسمان و زمین نگاه داشته است.

امام جمعه قزوین در بخش دیگری از خطبه های نماز به عملکرد رژیم اشغالگر غاصب بحرین اشاره کرد و یادآورشد: سابقه تجاوز این رژیم از سابقه اشغالگران قدس نیز بیشتراست و جنایت های آنان نیز شباهت زیادی به جنایت رژیم صهیونیستی دارد.

وی با اشاره به سلب تابعیت آیت الله شیح عیسی قاسم توسط اشغال گران بحرینی، گفت: این عالم فرزانه در میان همه مسلمانان جایگاه خاص و شیفتگان زیادی دارد اما رژیم مزدور بحرین امروز با سلب امنیت از مردم آن کشور به نا امنی دامن زده است.