کرمان – امام جمعه موقت کرمان خواستار حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس شد و گفت: این امر در معادلات جهانی تاثیرگذار است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد صباحی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با تسلیت حادثه واژگونی اتوبوس حامل سربازان پادگان ۰۵ کرمان، اظهار کرد: امروز ایران اسلامی در اوج امنیت و اقتدار به سر می برد و این در حالیست که کشورهای منطقه با جنگ و خونریزی مواجه هستند.

وی امنیت و آسایش موجود در کشور را مدیون درایت های مقام معظم رهبری و رشادت های نیروی انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی دانست و افزود: غربی که امروز مدعی حقوق بشر بوده و ایران اسلامی را ناقض حقوق بشر می داند منافقانی که آیت الله شید بهشتی را به شهادت رساندند پناه داده است.

لزوم حضور پروشور در راهپیمایی روز قدس

حجت الاسلام صباحی با اشاره به ماه مبارک رمضان گفت: این ماه مبارک فرصتی بی نظیر برای طاعت و عبادت و نزدیک شدن به درگاه الهی است.

امام جمعه موقت کرمان خواستار حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس شد و گفت: این امر در معادلات جهانی تاثیرگذار است.

وی ریشه گروه های تروریستی و تکفیری را اسرائیل و آمریکا دانست و افزود: این گروه ها با حمایت استکبار در عراق، سوریه و فلطسین جنایات فراوانی را مرتکب شده اند.

وی با اشاره به اینکه شیعه نمی تواند در برابر این جنایات بی تفاوت باشد، افزود: همگی در روز قدس در دفاع از مردم مسلمان مظلوم به میدان آمده و این جنایات را محکوم می کنیم.

لزوم ریشه یابی علل وقوع جرم

وی همچنین با گرامیداشت هفته قوه قوه قضایی کار در این حیطه را بسیار حساس و سخت عنوان کرد و گفت: اقامه قسط و عدل مهم ترین وظیفه دستگاه قضائی است.

امام جمعه موقت کرمان خواستار شناسایی و خشکاندن ریشه های جرم در جامعه شد و اظهار کرد: قوه قضائیه در ارتباط با جرم است و ریشه کنی علل وقوع جرم در جامعه در حطیه وظایف سایر دستگاه هاست که باید در این خصوص فرهنگ سازی شود.

حجت الاسلام صباحی حجم بالای پروندهای ورودی به دادگستری را زیبنده جامعه اسلامی ندانست و عنوان کرد: همگان باید با قانون و جرائم و مجازات ها آشنا شوند و این امر می تواند در کاهش آمار جرم در جامعه تاثیرگذار باشد.