اراک – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: قوانین مرتبط با پرداخت حقوق در کشور باید با دقت تدوین یا اصلاح شود و نباید خلأ و راهی برای گریز و قانون شکنی باقی بگذارد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه شهر اراک اظهار داشت: پرداخت های نجومی و حقوق های آنچنانی برخی از شرکت ها و بانک ها در کشور، بی عدالتی و اختلاف طبقاتی را در جامعه سبب می شود و باید با آن به طور جدی برخورد شود.

وی افزود: دولت و دستگاه های مسئول و قوه قضائیه باید نظارت جدی در این زمینه داشته باشند تا از پرداخت مبالغ غیرمشروع ونجومی به نام پاداش جلوگیری شود و مجلس نیز باید خلاهای قانونی در این زمینه را بررسی و رفع کند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: این پرداخت های چند ده میلیونی در سایه عدم نظارت دستگاه های مسئول صورت گرفته بنابراین باید نظارت جدی بر این مساله که مرتبط با امر مهم بیت المال است صورت پذیرد و راه برای سواستفاده کنندگان بسته شود.

دری نجف آبادی گفت: اینگونه مسائل به هیچ عنوان با آرمان های انقلاب اسلامی، امام راحل و شهدا سازگار نیست و باید با سو استفاده ها برخورد جدی صورت پذیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان ساخت: این مبالغ سرسام آور در دست عده ای خاص و در جهت منافع شخصی شان قرار می گیرد در حالی که بیت المال است و با اختصاص این مبالغ در مسیر توسعه کشور، بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد و از فساد جلوگیری می شود.

وی با اشاره به هفتم تیرماه و شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش در حادثه انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی افزود: شهید بهشتی در دوران حیات خود نقش ارزنده ای در به ثمر رسیدن انقلاب داشت و در نهایت نیز جان خود را در پای انقلاب فدا کرد.

دری نجف آبادی بیان داشت: شهید بهشتی را در حقیق باید یکی از بناکنندگان قانون اساسی کشورمان دانست و تلاش و معلومات وی سبب شد قانون اساسی مدونی تنظیم و تصویب شود.

وی با اشاره به جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز قدس اظهار داشت: مردم ایران اسلامی با حضور حداکثری و یکپارچه خود در حمایت از مردم فلسطین در روز قدس همانند هر سال، امسال نیز حماسه دیگری را آفریده و عظمت اسلام را به رخ جهانیان و رژیم صهیونیستی خواهند کشید.

امام جمعه اراک همچنین با اشاره به دشمنی آل خلیفه با آیت الله عیسی قاسم و سلب تابعیت وی، گفت: طی سال های اخیر آل خلیفه در بحرین همواره همدست بودن خود را با آل سعود ثابت کرده و مساله اخیر سلب تابعیت از آیت الله عیسی قاسم، برگ جدیدی از این همدستی است که رو کرده اند.

دری نجف آبادی بیان داشت: آنها تصور می کنند با این اقدامات می توانند شیعیان را تضعیف کنند و از عزت آنها بکاهند اما بالعکس با این کارها بیشتر رسوا می شوند و شیعیان عزت بیشتری پیدا می کنند.

خطیب جمعه اراک همچنین با اشاره به فرارسیدن شب های قدر گفت: شب های قدر، لیالی با عظمتی است که باید با حضور در مساجد و دعا و مناجات، به درگاه خداوند توبه کنیم وچراکه این شب ها یک فرصت طلایی است برای اینکه دل ها خود را به خدای متعال نزدیک کنیم.