اهر – امام جمعه شهرستان اهر گفت: مدیرانی که حقوق کذایی و نجومی دریافت می‌ کنند نه‌تنها بر علیه حقوق ملت مرتکب خیانت شده‌اند بلکه اعتماد مردم را به مدیران پاک دست خدشه‌دار کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله جواد حاجی‌ زاده در خطبه‌ های نماز جمعه شهرستان اهر، بیان داشت: تاکنون رژیم آل خلیفه مرتکب جنایت‌های زیادی علیه مردم بحرین شده و اخیراً مدت‌زمان حبس شاگرد شیخ عیسی قاسم را از ۴ سال به ۹ سال افزایش داده و از طرفی دیگر تابعیت شیخ عیسی قاسم را سلب کرده و این حرکت آن‌ها به‌نوعی آغازگر انتفاضه خونین در کشور بحرین خواهد بود.

امام‌جمعه شهرستان اهر بابیان اینکه برخی از مدیران بدون در نظر گرفتن وضعیت معیشتی مردم به بیت‌المال دستبرد می‌زنند، ادامه داد: مدیرانی که حقوق کذایی و نجومی دریافت می‌کنند نه‌تنها برعلیه حقوق ملت مرتکب خیانت شده‌اند بلکه اعتماد مردم را به مدیران پاک دست خدشه‌دار کردند.

وی وظیفه اصلی نظارت بر حقوق‌های نجومی و برخورد را آن‌ها بر عهده دولت دانست، گفت: متأسفانه در کشورمان شماری از مردم به دنبال تأمین مایحتاج زندگی روزمره‌اند ولی متأسفانه عده‌ای آشکارا با دریافت حقوق‌های نجومی از بیت‌المال سوءاستفاده می‌کنند که باید دستگاه‌های نظارتی بر افراد متخلف برخورد کند و اگر با این مدیران برخورد لازم صورت نگیرد اعتماد مردم به‌نظام شاید کمتر شود.

حاجی‌زاده به سالروز حمله و ترور آیت‌الله امام خامنه‌ای نیز اشاره کرد، افزود: منافقین در اقدامی قصد داشتند تا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را ترور کنند که خوشبختانه نتوانستند به هدف اصلی دست یابند، مقام معظم رهبری با رهنمودهای خود کشور را در دوران بعد از انقلاب تاکنون از هر بحرانی رهایی بخشیده‌اند و با طرح مسائلی در خصوص اقتصاد مقاومتی درصدد رهایی از وضعیت اقتصادی و بهبود وضع معیشتی مردم را دارند که بایستی مسئولان اقدام و عمل را در اقتصاد مقاومتی هم توجه و هم عملی کنند.

امام‌جمعه شهرستان اهر در پایان با تأکید بر اینکه برای مقابله با معضل اعتیاد و مواد مخدر عزم جدی مردم و مسئولان را می‌طلبد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر استکبار جهانی با توصیه مواد مخدر تمامی تلاش خود را برای آلوده سازی کشورهای مسلمان و انقلابی به کار گرفته و در جهت مقابله با نیت‌های خصمانه استکبار هوشیاری و آگاهی مردم به‌خصوص خانواده‌ها در این زمینه ضروری است.

تأکید امام جمعه بناب در خصوص ضرورت صرفه جویی در مصرف آب

امام جمعه بناب نیز در خطبه های امروز نماز جمعه این شهرستان گفت: شب های قدر بهترین فرصت جهت خودسازی و جمع آوری توشه است و نباید از انجام فرایض این شب ها غفلت کرد.

حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی تصریح کرد: ۱۹ ماه مبارک رمضان که مصادف با ضربت خوردن حضرت علی(ع) است، دعا و نیایش در این ایام ویژگی خاصی دارد و شهادت آغاز یک حرکت و زندگی جامع است و شهادت مزد مردان الهی است. لذا انتظار شهادت طلبی یک عبادت مستقل است.

وی سپس با اشاره به نام گذاری دهه آخر ماه مبارک رمضان بنام دهه کرامت از متمکنین جامعه خواست با شرکت در این امر مقدس به مستمندان و محرومین رسیدگی کنند.

خطیب جمعه شهرستان بناب تأکید کرد: بهترین مراکز کمک کمیته امداد امام خمینی(ره) و مراکز مورد تأیید و مورد وثوق خیریه هستند.

حجت الاسلام باقری بنابی همچنین شرکت آحاد مختلف مردم در راهپیمایی هفته و جمعه آینده «روز قدس» را یک فریضه الهی دانست و افزود: همین اجتماعات شماست که به ملت ها جسارت داد و باعث بیداری ملت ها یکی پس از دیگری علیه قدرت های پوشالی شد و همین حرکت های مردمی است که دولت های غربی را آسیب پذیر کرده است و هم اکنون انگلیس و فرانسه به عنوان قلب اروپا در حالت التهاب قرار دارند.

وی تصریح کرد: این نتیجه همان آتش هایی است که با آن ملت ها را بیچاره می کردند و امروز دامن خود آنها را گرفتار کرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب یادآور شد: اگر پشت سر ولایت و رهبری حرکت کنید قطعاً وعده های الهی تحقق خواهند یافت و آنهایی که ملت ها را در قفس نگه داشته بودند این بار خودشان گرفتار این قفس ها خواهند شد.

حجت الاسلام باقری بنابی همچنین با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی درون نظام را به بهشت و برون کشور را به جهنم سوزان برای کشورهای غارتگر تبدیل کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت صرفه جویی در مصارف آب گفت: مشکل کمبود آب یک تهدید جدی برای نسل های آتی است، لذا از عموم مردم انتظار می رود در مصرف آب هم در کشاورزی و هم در شرب نهایت صرفه جویی را انجام دهند. چرا که اگر از الان به فکر و اقدام برای صرفه جویی آب نکنیم نسل های آتی با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بناب همچنین با اشاره به افزایش معضل اعتیاد و مواد مخدر در جامعه ضمن هشدار به مردم و مسئولین در خصوص لزوم کنترل فرزندان خود برای گرفتار نشدن در دامن این بلای خانمان سوز خاطرنشان کرد: دشمن کمر خود را بسته تا با رواج اعتیاد در بین مردم بخصوص جوانان کشور را درگیر این معضل کند. از این رو اگر فکری به این توطئه دشمن نکنیم همه ما گرفتار این بلای خانمان سوز خواهیم شد.

حجت الاسلام باقری بنابی در ادامه خطبه های نماز وحدت آفرین جمعه شهرستان بناب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهید مظلوم دکتر بهشتی و تسلیت سالروز شهادت شهدای ۷ تیر از زحمات و تلاش های قضات، مسئولین و کارکنان دستگاه قضایی بناب که با اقدامات خود موجب ایجاد امنیت و آسایش مردم شده اند تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه بناب با تمجید از عملکرد مسئولین قضایی تصریح کرد: این عزیزان با تلاش شبانه روزی خود و برخورد با عوامل مجرمانه امنیت و آسایش را برای شهروندان به وجود آورده اند.