سنندج – امام جمعه سنندج با اشاره به ایام ماه مبارک رمضان و لزوم توجه به افراد نیازمند، گفت: کمک به افراد نیازمند به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا عبدارحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج اظهار داشت: توجه به آموزه های دینی در ایام ماه مبارک رمضان از اهمیت ویژه برخوردار است و همه ما به عنوان یک مسلمان باید تمامی آموزه های دینی را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

وی با اشاره به جایگاه و ارزش بالای کمک به افراد نیازمند در جامعه عنوان کرد: در ایان ماه مبارک رمضان جدایی از برپا داشتن روزه باید نسبت به کمک به نیازمندان و افرادی که محتاج هستند بی تفاوت نباشیم و این سفارش دینی را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

امام جمعه سنندج به فرهنگ بالای مردم مسلمان ایران اسلامی به ویژه استان کردستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در عصر حاضر برنامه ها و فعالیت های خوبی در راستای کمک به افراد نیازمند در استان کردستان برگزار می شود که برگزاری گلریزان یکی از آنهاست و خوشبختانه این برنامه ارزشی با مشارکت بسیار خوب مردم خیر استان برگزار شد که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به سابقه مردم کردستان برای شرکت در امور خیر و خداپسندانه، یادآور شد: مردم خیر استان کردستان در شهرستان های مختلف با مشارکت در این مراسم اشک شوق را در چشمان خانواده‌های زندانیان غیرعمد جاری کردند و بستر بازگشت تعدادی از آنان را به کانون خانواده فراهم ساختند.

ماموستا خدایی در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه های امروز نماز جمعه سنندج اظهار داشت: در آستانه شب های قدر قرار داریم و بر اساس روایات مختلف و حتی آیات قرآن کریم اهمیت عبادت در این شب های عزیز بسیار بیشتر از دیگر شب های سال است.

وی با بیان اینکه انسان از درک حقیقت شب قدر عاجز است، گفت: کسانی که در این شب توفیق عبادت پیدا می‌کنند برابر هزار شب عبادت کرده‌اند و به همین دلیل از خداوند متعال می خواهیم که به ما توفیق دهد تا از برکات این شب های عزیزی به بهترین شکل ممکن بهره مند شویم.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه هرکس در شب‌های قدر شب‌زنده‌داری کند خداوند گناهانش را می‌بخشد، گفت: در چنین شب بزرگی تمام درهای رحمت الهی باز و نور مغفرت و ایمان بر امت مسلمان می‌تابد و به همین دلیل طاعت و بندگی خداوند متعال در این شب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی همچنین به ایام هفته قوه قضائیه و تبریک این ایام به فعالان حوزه قضاوت اشاره کرد و افزود: قضاوت در آموزه های دینی ما باید مبتنی بر حق باشد و اسلام بارها ما را به این مهم سفارش کرده است.

ماموستا خدایی با بیان اینکه قضاوت در دین اسلام از جایگاه والایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در تاریخ اسلام همواره بر این امر تاکید شده است که در جامعه باید افرادی باشند که در زمان نیاز بین حق و باطل حکم کنند.

وی افزود: قضاوت به حق باید همواره مدنظر قضات باشد، زیرا زمانی که قضات به امر قضاوت می‌پردازند به امر خدا دو فرشته در کنار آنان حضور می‌یابد و تا زمانی که حق را در جاری کردن حکم مدنظر بگیرند این فرشته‌های الهی پشتیبان آنها خواهند بود.

خدایی حفظ کرامت انسانی را در دادگاه و دادسرا مورد تاکید قرار داد و گفت: پیگیری‌های رئیس‌کل دادگستری استان و سایر فعالان این عرصه در راستای پاسخگویی به مردم موجب افزایش رضایت عمومی از دستگاه قضا در استان شده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع پرداخت فطریه نیز اشاره کرد و افزود: سفارش شده است که فطریه باید به افراد نیازمند و کسانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند پرداخت شود و همه روزه داران عزیز را دعوت می کنم که به این اصل مهم توجه جدی داشته باشند.